Від зустрічі Ентоні Блінкена, державного секретаря США, з керівництвом України чекали гучних заяв. Проте офіційна частина виявилася цілком прогнозованою Україну запевнили в підтримці, нагадали про необхідність продовження реформ та боротьбу з корупцією.

На підсумковий брифінг Володимир Зеленський вийшов дещо знервованим. Голова держави невдало пожартував, що американські партнери «на жаль, деякі питання знають занадто добре». Далі відбувся обмін заявами та намірами. Chas News запитав політиків та експертів, які висновки можна зробити з того, про що говорили Зеленський і Блінкен на спільному брифінгу.

«Ми почули і побачили вектори, над чим потрібно працювати, куди треба рухатися»

Соломія Бобровська, секретар парламентського комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва (фракція Голос)

Про висновки стане зрозуміло з подальших дій української влади. Я маю на увазі рішень уряду та РНБО, указів президента та порядків денних засідань Верховної Ради. Ми почули і побачили вектори, над чим потрібно працювати, куди треба рухатися. Блінкен говорив прямо про судову систему та незалежність антикорупційних органів. Визначальним було питання безпеки, нам говорять, що не залишать нас на одинці з російською агресією.

Соломія Бобровська

Цей візит знаковий і принциповий не тільки для України. Я б сказала, що це своєрідна червона картка Російській Федерації – Україна отримує все більшу допомогу і підтримку від США та європейських партнерів.

Про головне було сказано непублічно, а ось що саме, можна буде припустити за подальшими кроками президентської команди.

«Це свідчення того, що ми важливі для США»

Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»

Висновки можна робити вже з факту такого візиту. Україна – перша країна східної Європи, яку відвідали члени нової американської адміністрації. Це свідчення того, що ми важливі для США. Блінкен вже мав контакти з міністром закордонних справ Кулєбою, а зараз відбувається знайомство з політичним керівництвом країни, президентом та його командою. То, що називається, взяти інформацію про країну з перших рук.

Володимир Фесенко

На основі цієї інформації буде будуватися і розвиватися подальша співпраця і партнерство між країнами. Ми почули жорстку оцінку діям РФ стосовно агресії на кордоні. Блінкен вказав на чіткі сигнали, чого в подальшому очікують від України – це незмінний курс від політики реформ та демократичних перетворень.

«Не вийшли за попередні рамки україно-американського дискурсу»

Петро Олещук, політолог

Візит Блінкена відбувся за сценарієм, про який було заявлено на сайті Державного департаменту США. Тобто продемонструвати підтримку Україні в контексті військового тиску з боку Росії та підтримку реформ, питання безпеки, Донбасу, Криму і «Північного потоку-2».

Петро Олещук

Держсекретар похвалив Україну за проведені реформи. Але не було відчуття, що сторони вийшли за попередні рамки україно-американського дискурсу, про це все ми вже чули раніше. Все саме головне залишилося непублічним. Я думаю, що до зустрічі вищого політичного керівництва США і РФ, ми про це не дізнаємось.

Держсекретар США Блінкен попередив Росію про наслідки у разі агресії
Блінкен у Києві говорив про Донбас, реформи та олігархів зі своїми інтересами