Держдепартамент CША тепер вважає уродженцями Японії людей, що народилися на Південних Курилах. У відповідь на це РФ закликала Сполучені Штати «знати червоні лінії».
Про це повідомили японська газета Hokkaido Shimbun, яка опублікувала правила проведення розіграшів грін-карт, та МЗС Росії у Twitter.
В інструкції Держдепу для осіб, які братимуть участь у програмі Diversity Visa, відзначається, що люди, які народилися на островах Хабомаї, Шикотан, Кунашир та Ітуруп, відносяться до Японії. А особи, які народилися на Південному Сахаліні, відносяться до Росії.
Через таку оцінку права на громадянство російський МЗС звинуватив США в тому, що американці нібито ставлять під сумнів підсумки Другої Світової війни і «заохочують реваншизм».
Нужно ещё одно доказательство, что США - ревизионистская держава? По решению 1945 г. Курильские острова отошли СССР. Сегодня госдеп ставит под сомнение итоги Второй Мировой войны, поощряет реваншизм.
— МИД России 🇷🇺 (@MID_RF) December 6, 2020
☝️ Знайте свои границы и «красные линии».👇 pic.twitter.com/bckJmbJaLD
МЗС РФ заявило: «Потрібен ще один доказ, що США — ревізіоністська держава? За рішенням 1945 року Курильські острови відійшли до СРСР. Сьогодні держдеп ставить під сумнів підсумки Другої Світової війни, заохочує реваншизм. Знайте свої кордони і «червоні лінії».
Проблема південних Курильських островів
Існує територіальна прикордонна суперечка між Японією та Росією щодо приналежності південних островів Курильської гряди — Ітурупу, Кунаширу, Шикотану і островів Хабомаї.
Вона виникла в результаті окупації островів радянськими військами в 1945 року під час японсько-радянської війни, складової Другої світової війни. До окупації острови входили до області Немуро префектури Хоккайдо, Японія. Після окупації вони були інкорпоровані до складу Южно-Курильського району Сахалінської області РРФСР. Японія не визнає російського суверенітету над островами і вважає їх своїми.
Уряд США підтримує Японію в цій суперечці і визнає суверенітет Японії над «Північними територіями».