Допит Порошенка в ДБР тривав приблизно 15 хвилин. Подробиці
УНІАН

31 січня п’ятий президент України Петро Порошенко відмовився давати свідчення у Держбюро розслідувань щодо «вугільної справи».

Народний депутат прибув до ДБР об 11:00 з адвокатами та охороною, аргументуючи це тим, що він є «відповідальним політиком». Втім, Порошенко перебував там протягом 15 хвилин та оголосив про своє рішення.

Він також не підписав протокол, що зафіксовано на відео, зазначили у пресслужбі ДБР.

За словами Порошенка, таку позицію політик узгодив зі своїми адвокатами.

«Я точно не буду брати участі у цьому шоу. Я не братиму участі і не даватиму жодних свідчень, тому що це дуже схоже на сценарій, якби в 1937 році когось закликали працювати з НКВС...Ніякої співпраці з мого боку не буде, бо тільки легітимізує злочинні дії Зеленського і Тататрова. Це буде принциповою позицією», — сказав Порошенко.

Він зазначив, що допит завадив йому дбати про оборонні питання України та назвав справу проти себе «переслідуванням опозиції».

 
Влада за вказівкою Зеленського блокує мою політичну діяльність, але я не буду учасником цього шоу

Рівно об 11 годині я як лідер «Європейської Солідарності» мав би бути на засіданні Погоджувальної ради Верховної Ради України для того, щоб порушити питання про те, щоб поставити на порядок денний мій законопроєкт про внесення змін до бюджету з різким збільшенням фінансування ЗСУ. Довести зарплату українського воїна до 25 тисяч, воїна на фронті – до 50 тисяч, збільшити фінансування державного оборонного замовлення, віддати гроші місцевого самоврядування для фінансування територіальної оборони і мати інші напрямки негайного забезпечення обороноздатності держави. Сильна Україна повинна мати здатність захистити себе, свій народ, свою землю. Минулого тижня в понеділок я мав бути в НАТО, в Брюсселі для переговорів про військову допомогу Україні. Там же відбувалася Рада Міністрів закордонних справ ЄС, у мене були заплановані декілька зустрічей з міністрами закордонних справ ЄС щодо збільшення фінансової і оборонної допомоги державі. В середу або четвер я мав бути на фронті, щоб передати оборонний комплекс відеоспостереження бригадам, які розташовані на «передку» для того, щоб зберегти життя українським воїнам. Всього цього не відбулося, бо ДБР і прокуратура не відповідають на мої запити щодо забезпечення такої політичної діяльності, блокують і саме на цей час вони призначають допит. Все це робиться за вказівкою Зеленського. Виконавцем є кат Майдану – Татаров, друзі якого призначені незаконно в ДБР для забезпечення цих політичних переслідувань. Це все – шоу. Шоу в стилі Зеленського, де він намагається відволікти увагу від серйозних проблем у безпеці держави, в енергетиці, економіці, у валютно-курсовій політиці, які демонструють його нікчемність. Ми залишаємося відповідальними політиками. Але я точно не збираюся брати участь у цьому шоу.

Posted by Петро Порошенко on Monday, January 31, 2022

Про наступну дату виклику буде повідомлено додатково, зазначили в ДБР.

Допит Порошенка мав відбутися 24 січня. Проте, тоді він не дочекався слідчого та пішов.

Порошенку інкримінують державну зраду і сприяння діяльності терористичних організацій. Йдеться про закупівлю вугілля з тимчасово окупованих територій Донбасу у 2014—2015 роках, за президентства Порошенка.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Піар «важковаговиків» і дистанційка для депутатів. Як розпочався новий політсезон