Євросоюз тисне на AstraZeneca, яка не спромоглася доставити вакцини від COVID-19 вчасно
Europeanpharmaceuticalreview

Європейський союз веде переговори з компанією Moderna про закупівлю більшої кількості вакцини від COVID-19. Тим часом AstraZeneca запропонувала поставити дози своєї вакцини, виробленої за межами Європи, щоб компенсувати скорочення поставок.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела в ЄС.

За даними агентства, ЄС веде переговори про нову угоду про постачання з Moderna, яка може майже подвоїти обсяг доз вакцини від американської компанії.

За умовами угоди, щодо якої ведуться переговори, ЄС отримає від Moderna 150 млн додаткових доз, крім 160 млн, які вже були зарезервовані. Їх фірма почала поставляти в січні.

Одна з двох офіційних осіб сказала, що деякі дози по новому контракту можуть доставити до червня. Друга була обережнішою й розповіла про труднощі, з якими Moderna зіткнулася. Фірма доставила до ЄС всього 10 млн доз в першому кварталі 2021 року.

Однак кількість доступних ін'єкцій можна було б збільшити, якщо збільшити кількість доз, які можуть бути вилучені з кожного флакона Moderna.

Крім того, минулого тижня чиновники в Брюсселі і керівники AstraZeneca обговорили скорочення поставок, оголошене англо-шведським виробником в січні, до 31 млн доз до березня замість спочатку узгоджених 80 млн.

Під тиском компанія AstraZeneca, яка розробляла вакцину спільно з Оксфордським університетом, пізніше запропонувала збільшити поставки до 40 млн у першому кварталі.

За словами двох джерел, ЄС і AstraZeneca нині щотижня зустрічаються, аби знайти способи швидкого збільшення виробництва.

За словами двох джерел, керівники AstraZeneca повідомили, що для прискорення поставок вони можуть привезти певну кількість доз, вироблених за межами Європи. Постачальником може бути Індійський інститут сироватки (SII).

За словами двох джерел, британський регулятор лікарських засобів також проводить аудит виробничих процесів на заводі SII. Це уможливить відправку звідти вакцини AstraZeneca до Великобританії і інших країн.

SII є основним постачальником вакцин в бідніші країни за схемою, очолюваною Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Неясно, чи можуть на ці поставки вплинути можливі поставки в більш багаті країни.

ВООЗ затвердила два варіанти вакцини AstraZeneca для екстреного застосування

ВООЗ помістила у список для екстреного застосування два типи вакцини AstraZeneca. Про це заявив голова організації Тедрос Аданом Гебреісус під час брифінгу, який транслювався в офіційному YouTube-каналі ВООЗ.

До застосування в екстрених випадках організація рекомендовала версії вакцини, які виробляються на AstraZeneca-SKBio в Республіці Корея і в Інституті сироватки в Індії. Через те, що вони виготовляються на різних підприємствах, дозвіл потребує додаткового вивчення препарату. Після завершення цієї процедури препарати можуть бути поставлені в країни через COVAX.

«Є всі елементи для швидкого розподілення вакцин, але необхідно розширяти масштаби виробництва», — сказав Гебреісус і додав, що до кінця 2021 року мають бути рівномірно розподілені по всьому світу 2 млрд доз вакцини.

За його словами, таким чином ВООЗ дозволила поширення цього препарату по всьому світу за допомогою глобального механізму COVAX, створеного для забезпечення доступності вакцин.

Як повідомляється на сайті ВООЗ, дані про вакцину вивчила стратегічна консультативна група експертів (SAGE) з імунізації. Вони рекомендували використання препарату для всіх вікових груп від 18 років і старше.

В ході досліджень фахівці встановили, що ефективність вакцини становить 63,09%. В організації відзначили, що вона підходить для небагатих країн через прості вимоги до зберігання.

Як зазначив представник ВООЗ, схвалення отримали дві версії вакцини. Одна з них виробляється спільно з компанією SKBio у Південній Кореї, друга — в Інституті сироватки Індії.

За словами Гебреісуса, обидві компанії виробляють один і той же препарат, але оскільки вони використовують різні виробничі майданчики, потрібні були окремі перевірки та дозволи.

Передісторія

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов обіцяв розпочати вакцинацію українців від COVID-19 до кінця тижня.

На сьогодні відомо, що в Україні повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в рамках глобальної ініціативи COVAX. Крім того очікується, що в рамках глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.

 

Chas News повідомляв, що Україна закупить китайську вакцину проти COVID-19 фірми Sinovac.

Як ми писали раніше, щеплення від COVID-19 будуть по заявках. Запити подаватимуть роботодавці і люди із «соціальних категорій».

Ляшко розповів, що перші щеплення від COVID-19 отримають медпрацівники, а не відомі політики.

ЄС дотиснули AstraZeneca. Фірма доставить до Євросоюзу 40 млн доз вакцини проти COVID-19