404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Facebook видалив мережу акаунтів, які були пов’язані зі «Слугою народу»
УНІАН

Facebook видалив 105 облікових записів, 24 сторінки і п'ять профілів Instagram, пов’язаних, за словами компанії, з політичною партією «Слуга народу».

Про це повідомив Facebook у звіті за квітень.

«Хоча люди, які стоять за цією діяльністю, намагалися приховати свою особистість і координацію дій, наше розслідування виявило зв'язок з особами, пов'язаними з політичною партією «Слуга народу» в Україні», — стверджує компанія.

Адміністратори видалили акаунти за порушення політики Facebook щодо скоординованої неавтентичної поведінки (CIB). Власники сторінок писали українською та російською мовами про корупцію, політику, автомобілі, публікували сатиричний контент про COVID-19, писали слова на підтримку «Слуги народу». Ще вони критикували опозиційні партії та політиків, зокрема колишнього президента Петра Порошенка і мера Києва Віталія Кличка.

На рекламу сторінок власники витратили близько $210 тис.

Крім того, у квітні Facebook відключив ще одну мережу, яку очолювали люди з України, за порушення політики щодо CIB.

Розслідування Facebook виявило зв'язки з фізичними та юрособами, які потрапили під санкції Міністерства фінансів США — а саме, Андрієм Деркачем, Петром Журавлем і медіа Begemot.

Частина акаунтів була пов’язана з людьми, які консультують колишнього прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та голову депутатської групи «Довіра» Олега Кулініча.

Мережею керують як мінімум три окремі групи операторів, кожна з яких пов'язана з різними політиками: Деркачем, Гройсманом та Кулінічем.

Особи, які стоять за цим, копіювали новинний контент з інших українських ЗМІ. Вони створили мережу, що складається з нібито незалежних медійних вебсайтів і ресурсів соцмереж, і просували контент, сприятливий для політиків і їхніх політичних груп. При цьому акаунти проявляли аналогічну поведінку на підтримку інших політичних суб'єктів — ймовірно, за наймом.

Мережа включала 477 акаунтів Facebook, 363 сторінки, 35 груп та 29 акаунтів Instagram. На її просування витратили $496 тис.

Facebook зазначає, що Україна була одним з основних джерел активності CIB, яку компанія виявила і вилучила з платформи за останні кілька років. При цьому більшість шахрайських кампаній була націлена на внутрішню аудиторію.

Як ми писали раніше, ФБР оголосило в розшук російського бізнесмена, який разом з Деркачем намагався вплинути на вибори у США.

Twitter заблокував сто акаунтів, пов’язаних з Росією, в тому числі філії «Ольгинської фабрики тролів»