Фінляндія 12 травня офіційно оголосить про намір вступити до НАТО — Reuters

У четвер, 12 травня, Саулі Нііністе, президент Фінляндії, офіційно оголосить про намір країни подати заявку на вступ до НАТО.

Про це повідомляє Reuters

Із заявою про вступ до НАТО Нііністе планує виступити вранці 12 травня, після чого його офіційно підтримають усі фракції парламенту.

Протягом найближчих днів з аналогічною заявою виступить Швеція. Наступного тижня обидві країни подадуть офіційні заявки на вступ до НАТО.

Фінляндія була нейтральною країною майже 80 років, а Швеція — два століття. 

До нападу росії на Україну більшість громадян обох країн були проти вступу у військові блоки.

Після 24 лютого вступ до НАТО підтримують 76% фінів. Проти — лише 12%.

13 квітня Санна Марін, прем'єр-міністерка Фінляндії, зазначила, що рішення про вступ у НАТО можуть ухвалити протягом найближчих тижнів.

10 травня повідомлялося, що Фінляндія та Швеція можуть почати процес вступу до НАТО після 15 травня. 

Раніше росія погрожувала ядерними силами в Балтійському морі, якщо Фінляндія та Швеція вступлять в НАТО.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У росії пригрозили Фінляндії, що та стане «мішенню» в разі вступу до НАТО