404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
«Демократія в дії»: G7 привітала українців із реалізацією свого права голосу
Офіс Президента

Посли країн «Великої сімки» (G7) привітали українців з місцевими виборами, заявивши, що це — «демократія в дії». Про це йдеться в заяві послів, опублікованій у Twitter.

«Посли країн G7 вітають українців із реалізацією свого демократичного права голосу. Це — демократія в дії: громадяни, які беруть безпосередню участь у житті своїх міст та регіонів», — наголосили посли.

Також дипломати висловили сподівання, що 18 громад, які не проголосували на місцевих виборах, якнайшвидше зможуть обрати своїх представників. Ці громади — на Донеччині та Луганщині, де ЦВК не призначила вибори на підставі висновків обласних військово-цивільних адміністрацій. Не було виборів й на окупованих територіях.

25 жовтня відбулися вибори до місцевих органів влади. Явка була доволі низькою —  до 37%. Офіційних результатів поки немає, однак вже є дані екзит-полів по деяких містах.

Раніше посли країн «Великої сімки» (G7) висловлювали сподівання на продовження співпраці з українським президентом та його командою над реалізацією реформ. Крім того, посли G7 зверталися до української влади із закликом захистити антикорупційні органи.

G7, або «Велика сімка» (у перекладі з англійської дослівно — «Група семи»)  — міжнародний клуб урядів семи високорозвинених країн світу (США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія, Канада). Лідери цих країн регулярно зустрічаються для обговорення спільних економічних проблем і намагаються узгоджувати свою економічну політику. Крім них, у зустрічах бере участь Європейський Союз, проте без права голосувати за проведення щорічних зборів.

 

Посол Японії назвав пріоритетні для G7 напрями реформ в Україні