404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Інцидент на кордоні отримав пояснення. Прикордонники РФ вбили цивільного
Serge Bystro

На території Росії в ніч на 4 грудня загинув громадянин України, цивільний, житель Сумської області Голубєв Євген Володимирович (01.03.1993 р.н.). Про це «Радіо Свобода» повідомило власне джерело у правоохоронних органах.

Російська сторона не повідомляла Держприкордонслужбу про трьох порушників та відкриття кримінального провадження стосовно вбитого в ніч на 4 грудня українця на суміжній ділянці кордону. Про це УНН розповів речник ДПСУ Андрій Демченко.

«У нас такої інформації немає. Незмінним залишається те, що ми повідомляли ще в п’ятницю (4 грудня — Прим. ред.). Нічого не змінилося стосовно інформації від російської сторони», — зазначив чиновник.

«Вбитий добре відомий місцевим правоохоронцям, був фігурантом кількох кримінальних справ, звинувачувався у хуліганстві та в розбої. Часто їздив до прикордонної з Україною Бєлгородської області, де мав друзів. Як кажуть його знайомі, неодноразово організовував там вечірки на озерах «для своїх», які полюбляють рибалити», — пише «Радіо Свобода» із посиланням на анонімне джерело.

Також, попри кримінальне минуле вбитого чоловіка, представники Федеральної служби безпеки Росії вбили цивільну особу і не продемонстрували жодних доказів його агресивних дій при затриманні.

Водночас Слідчий комітет РФ сьогодні, 7 грудня, виступив із заявою про трьох порушників (у п’ятницю мова йшла лише про одного), які «відкрили вогонь по прикордонниках, з метою перешкоджання їх законній діяльності». В підсумку, як повідомляє російська влада, Голубєва «в результаті перестрілки ліквідовано». Стосовно долі інших двох «порушників» нічого наразі невідомо.

«Слідством встановлено, що 3 грудня 2020 року прикордонним нарядом прикордонного управління ФСБ Росії по Бєлгородській та Воронезькій областях припинено спробу порушення державного кордону Російської Федерації трьома озброєними особами» — зазначили в СК РФ.

Далі росіяни викладають гостросюжетну історію: нібито на вимогу командира прикордонного наряду зупинитися, порушники відкрили вогонь по прикордонниках «з метою перешкоджання їх законній діяльності». Нібито щоб захистити життя підлеглих, командир наряду наказав відкрити у відповідь вогонь. В результаті перестрілки, як кажуть росіяни, «одного з порушників ліквідовано. У нього при собі були виявлені автомат, магазин з патронами, рація, прилад нічного бачення, — всі ці предмети вилучені як речові докази».

Слідчі РФ призначили комплекс судових експертиз і допитують свідків вчиненого злочину. Розслідування кримінальної справи росіянами триває.

Як ми писали в п’ятницю, 4 грудня Федеральна служба безпеки Росії заявила про перестрілку на кордоні з Україною, та одного загиблого при спробі «порушення кордону з України в Російську Федерацію».

Натомість у Держприкордонслужбі заявили про несвоєчасне інформування від російських колег. Потім її посадовці повідомили, що під час прикордонно-представницької зустрічі російська сторона не дала інформацію, яка б підтверджувала заяву прикордонної служби ФСБ РФ стосовно стрілянини та смерті на українсько-російському кордоні.

Анонімний співрозмовник «Радіо Свобода» зазначає, що контрабандисти зазвичай зброю з собою не носять, максимум — тепловізор. Бо інакше, в разі затримання прикордонниками Росії, з ними простіше «домовитися» за гроші, ніж влаштовувати стрілянину. Тому, припускає джерело, цивільний громадянин України Євген Голубєв, росіянин за національністю, став випадковою жертвою прикордонників, а подальша «розкрутка» ними сценарію «героїчної» операції на кордоні схожа на спробу приховати відповідальність посадових осіб ФСБ за вбивство цивільної особи. Цілком ймовірно, зазначає співрозмовник, що найближчим часом російські прикордонники продемонструють зброю, яка начебто належала Голубєву чи навіть опублікують фотографії його тіла у формі військового зразка.

Російська сторона не оприлюднила даних про застреленого громадянина України.

Раніше у ФСБ заявили, що в результаті перестрілки з прикордонниками одна озброєна особа була вбита, двоє зникли «на території України».

Росія заблокувала рішення ОБСЄ про моніторинг українсько-російського кордону, заявив Кулеба