Кабмін не посилюватиме карантин на Великдень і свята
Getty Images

Уряд не буде посилювати карантин на Великдень та травневі свята, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram.

«Але посилимо заходи контролю за дотриманням уже встановлених обмежень. Перш за все йдеться про соціальну дистанцію та масковий режим», — наголосив політик.

Він нагадав, що протягом минулого тижня одразу три області залишили «червону» зону карантину: Чернівецька, Львівська та Одеська.

Фактично по всіх областях ми бачимо зниження кількості нових випадків та госпіталізацій. Ще декілька регіонів найближчими тижнями, або навіть днями зможуть послабити карантинні обмеження

Прем’єр нагадав, що у місцевої влади є інструменти, аби швидко реагувати та посилювати карантинні обмеження, якщо різко збільшиться кількість нових випадків. Він вважає, що такі принципи адаптивного карантину довели свою ефективність і цей механізм уряд збереже й надалі.

«Попрошу дослуховуватися як до Міністерства охорони здоров’я, так і до лідерів церков та релігійних організацій, які закликають дотримуватися протиепідемічних норм та святкувати Великдень вдома», — відзначив Шмигаль.

Київ знімає жорсткий карантин з 1 травня. Запрацюють ТРЦ, ресторани і транспорт без спецперепусток