404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Китай поспішає вакцинувати 50 млн людей. Одне зі щеплень купує Україна
Getty Images

Уряд КНР прагне вакцинувати 3,5% населення протягом кількох тижнів напередодні «місячного» Нового року. Тим часом три великі міста закриті на жорсткий карантин.

Китай прагне вакцинувати 50 млн людей проти COVID-19 всього за кілька тижнів протягом одного з найамбітніших заходів вакцинації на планеті, повідомляє The Guardian.

У країні стався найгірший спалах інфекції за останні 10 місяців. Уряд поставив за мету за мету зробити щеплення близько 3,5% населення до початку місячного новорічного свята 11 лютого. Тоді сотні мільйонів людей перетинатимуть країну, щоб відвідати родини та святкувати.

Китай зобов’язався використовувати вакцини власного виробництва для щеплення своїх громадян та ділитися препаратами з рештою світу, особливо з країнами, що розвиваються.

Так уряд намагається де зміцнити, а де й відновити репутацію Китаю на світовій арені. Адже країну звинувачують у приховуванні пандемії та ранніх помилкових кроках у постачанні захисного обладнання. Пропозиції Китаю з продажу вакцин мають логістичні переваги. Але експерти охорони здоров'я закликали бути обережними з ними, тому що занепокоєні щодо прозорості клінічних даних на пізніх стадіях та суперечливими звітами про тести.

Вакцинацію уряд КНР оголосив у грудні у 75 містах та сільських місцевостях. Вакцини доставляють безкоштовно у двох дозах з інтервалом 21 день. Місцеві ЗМІ повідомляють, що клініки отримували або екстрено затверджену вакцину Sinovac (для «ключових» працівників), або умовно затверджену вакцину Sinopharm (для широких верств населення). Повідомлений обсяг і швидкість програми випередили інші, включаючи операцію США Warp Speed ​​та вакцинацію у Великобританії.

За даними однієї клініки, яку відвідала «Гардіан», запис про вакцинацію вноситимуть до додатків «коду здоров'я», що дозволить вакцинованим обходити карантин під час поїздок між містами та регіонами.

Влада прагне забезпечити введення всіх перших доз до кінця цього тижня і других доз — до початку святкувань. Представник комісії з питань охорони здоров’я Ван Бін заявив у середу, що донині було введено 10 млн доз, в тому числі близько 1,6 млн людей в рамках надзвичайного режиму до того, як вакцина отримала повне схвалення. Експерти з питань охорони здоров’я повідомили державним ЗМІ, що нинішній показник, імовірно, досягне лише 20 млн людей до початку свят. Але виробники прискорюють виробництво.

Щеплення тривають на фоні понад 100 нових випадків останніми днями, що є найвищим щоденним підсумком з березня. Найбільше інфікувань зареєстрували серед сільського населення Хебея, провінції довкола Пекіна. У четвер повідомлялося, що перша за вісім місяців людина померла в Китаї від COVID-19. Три міста поблизу Пекіна заблоковані.

Кальвін Хо, доцент юридичного факультету університету Гонконгу, який займається питаннями біоетики, сказав, що приріст вакцинованих у 3,5% не передбачає створення колективного імунітету. Органи охорони здоров'я заявили, що їх кінцева мета — вакцинація приблизно 60-70%. Але це дасть певний захист, коли люди зберуться на новий рік.

За словами Хо, у щеплень Китаю э логістичні переваги порівняно з іншими країнами. Місцеві вакцини не вимагають заморожування, що робить транспортування та зберігання набагато простішими, ніж вакцини Moderna та Pfizer, які використовуються в США та Великобританії. Китай також має можливість нарощувати обсяги виробництва в будь-який момент.

Деякі експерти ставлять під сумнів необхідність пришвидшувати щеплення, враховуючи серйозні занепокоєння щодо прозорості та ефективності вакцини.

Основні дві китайські вакцини виготовлені менш ризикованим методом використання неактивного вірусу для ініціювання імунної відповіді. Він усіпішніший історично.

Але громадськість звинуватила виробників та владу КНР у відсутності прозорості, тому що вони не оприлюднюють дані міжнародних досліджень третьої фази.
Наш міністр Степанов буквально вчора заявив: «Жодна вакцина не закінчила третю стадію випробувань, найближчий термін закінчення випробувань однієї з вакцин — це кінець 2021 року, зараз йде екстрене використання вакцин».

То кому вірити, Степанову чи світовій невдоволеній громадськості? Питання відкрите.

Стала відома ціна вакцини Sinovac для українців. Одна доза — 504 грн