Колишньому заступнику міністра оборони Шаповалову вручили нову підозру: деталі

 Контррозвідники Служби безпеки спільно з ДБР викрили новий епізод злочинної діяльності колишнього заступника міністра оборони В’ячеслава Шаповалова.

Про це повідомили в СБУ.

Разом зі спільниками у 2022 році він закупив ще одну партію неякісних бронежилетів для військових. Збитки сягнули понад 948 млн грн.

За даними слідства, до схеми причетні двоє його колишніх підлеглих – ексочільник Департаменту держзакупівель Міноборони та колишній керівник Центрального управління матеріального забезпечення ЗСУ.

 У 2022 році вони уклали договір на постачання бронежилетів із східноєвропейською компанією, бенефіціарними власниками якої є росіянин.

Згодом експертиза бронеплит показала, що вони не відповідають відповідному класу захисту і відповідностановлять небезпеку для життя військових.

Наразі їм повідомлено про підозру за такими статтями:

  • ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене в умовах особливого періоду, що призвело до тяжких наслідків, вчинене групою осіб);
  • ч. 5 ст. 191 (розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану та за попередньою змовою групою осію).

 Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна, розслідування триває.

Нагадаємо, що СБУ вже викривала Шаповалова на закупівлі неякісних бронежилетів для ЗСУ. Також його викрили на розтраті 1 млрд грн з бюджету через закупівлю неякісної військової форми.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Львівський бізнесмен намагався підкупити керівника ДБР за $500 тис.