Майбутнє на порозі. У Німеччині на 3D-принтері друкують перший житловий будинок з бетону

Перший житловий будинок на одну сім'ю друкують в Німеччині, в місті Беккумі у федеральній землі Північний Рейн — Вестфалія. Збулася мрія футурологів та інженерів.

Як повідомляє dw.com, публікуючи фото німецького інформаційного агентства dpa, для друку стін двоповерхового будинку загальною площею 160 квадратних метрів використовується спеціальний бетон. Кожен шар не перевищує декількох сантиметрів.

3D-принтер друкує будинок / Фото dw.com та агентства dpa

Застосування таких 3D-принтерів має не тільки прискорити процес зведення об'єктів, а й сприяти економії будівельних матеріалів та інших ресурсів.

Фінансову підтримку цього пілотного проєкту на суму 200 тисяч євро надають земельні влади Північного Рейну — Вестфалії. Так вони готуються до ймовірного широкого застосування нової технології.

Раніше такі будинки вже були створені в декількох країнах, зокрема, в США і Бельгії. Системи різних виробників вже готові до запуску в серійне виробництво.

3D-принтер друкує будинок / Фото dw.com та агентства dpa

Для реалізації такого першого проєкту в Німеччині потрібно отримати багато різних дозволів і провести перевірку матеріалів на відповідність діючим законодавчим нормам і вимогам.

Тим часом європейські чиновники переймаються розвитком суперком’ютерних технологій. Європейська комісія запропонувала новий Регламент для Європейського спільного високоефективного  обчислення, щоб зробити Європу провідною у сфері суперкомп’ютерів та квантових обчислень.