На саміті G20 обговорили пандемію та подолання кризи
Getty Images

У перший день саміту G20, який відбувся у суботу в форматі відеоконференції, головними темами в порядку денному стали пандемія COVID-19, яка привела світову економіку до глибокої рецесії, та зусилля, необхідні для економічного підйому в 2021 році.

Лідери «великої двадцятки» домовилися посилити зусилля у боротьбі з COVID-19 у світі та продовжувати використовувати всі наявні інструменти політики для захисту життя, робочих місць та доходів, щоб допомогти країнам вирішити кризу, повідомляє Reuters.

На саміті також обговорили доступність вакцин від коронавірусу для країн зі слабкою економікою.

Напередодні саміту Європейський Союз закликав G20 до кінця року виділити $4,5 млрд на оплату засобів боротьби з COVID-19 для бідніших країн. Як оголосила канцлер ФРН Ангела Меркель, коштів для забезпечення доступу до вакцин від COVID-19 поки що не вистачає.

Йдеться про фінансування глобального проєкту постачання вакцин, тестів та терапевтичних засобів під назвою Access to COVID-19 Tools Accelerator (ACT Accelerator).

На саміті 21 листопада лідери G20 висловили стурбованість тим, що пандемія може ще більше поглибити глобальний розкол між багатими та бідними, повідомляє Reuters.

Президент Франції Еммануель Макрон зазначив, що потрібно будь-якою ціною уникнути сценарію, при якому лише забезпечені верстви населення зможуть захистити себе від вірусу і відновити нормальне життя.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала країнам G20 долучитися до проєкту ACT Accelerator і якнайшвидше віднайти $4,5 млрд, що будуть витрачені на забезпечення незахищених людей доступом до вакцин та до лікування COVID-19.

Я закликала інвестувати 4,5 мільярда доларів в Accelerator ACT до кінця 2020 року для закупівлі та доставки тестів, ліків та вакцин від COVID-19 повсюди. Нам потрібно проявити глобальну солідарність.

Китай запропонував G20 створити глобальний «брандмауер» від COVID-19

На саміті G20 голова КНР Сі Цзіньпін висловився за необхідність створення глобального «брандмауера» від COVID-19 і озвучив ряд пропозицій щодо відновлення економічного зростання. Про це повідомляє УНН із посиланням на Xinhua.

«Спочатку ми повинні взяти хворобу під контроль у себе вдома і на цій основі зміцнити обміни і співробітництво, щоб допомогти нужденним країнам», — сказав Сі Цзіньпін.

За його словами, G20 повинна підтримати Всесвітню організацію охорони здоров’я в мобілізації та консолідації ресурсів, а також справедливому та ефективному розподілі вакцин.

Нам необхідно знизити тарифи і бар’єри, а також вивчити можливість лібералізації торгівлі основними предметами медичного призначення. Нам необхідно і далі узгоджувати політику і стандарти, а також створювати «експрес-коридори» для сприяння впорядкованого потоку людей.

Сі Цзіньпін також заявив, що G20 повинна використовувати роль цифрової економіки.

«Ми могли б створити сприятливе середовище для розвитку цифрової економіки, активізувати співпрацю в області безпеки даних, зміцнити цифрову інфраструктуру і надавати рівні умови науково-технічним підприємствам всіх країн», — заявив голова КНР.

Глава КНР запропонував створити міжнародну систему «кодів здоров'я» на основі результатів тестів на коронавірус та механізм їхнього взаємного визнання.

У розшифровці мови Сі Цзіньпіна, яку в перекладі на англійську публікує агентство «Сіньхуа», він пропонує «засновану на результатах тестів на нуклеїнові кислоти коронавірусу маркування у вигляді міжнародно визнаних QR-кодів».

Сі Цзіньпін висловив сподівання, що до цього механізму приєднаються не тільки учасники G20, а й багато інших країн.

У Китаї з весни 2020 року діє система «кодів здоров'я». Кожен, хто знаходиться в країні, отримує «червоний», «жовтий» або «зелений» QR-код з урахуванням тестів на коронавірус, знаходження в регіонах з важкої епідемічною обстановкою, спілкування з хворими COVID-19 та іншими даними. Для відвідування багатьох місць необхідно, щоб QR-код був «зеленим».

Спочатку система таких кодів діяла в окремих регіонах, а з травня була уніфікована й поширена на весь Китай.

Станом на ранок неділі у світі інфекцією, викликаною коронавірусом SARS-CoV-2, заразилися понад 58 млн осіб, понад 37 млн людей одужали, кількість померлих зросла до понад 1,3 млн.

Як ми писали раніше, генсек ООН попросив у лідерів G20 $28 млрд на боротьбу з COVID-19.

Китай повідомив про придатність «для екстреного використання» вакцини проти COVID-19 CoronaVac