На врученні Brit Awards Дуа Ліпа говорила про зарплату медсестер, а найкраща група — про сексизм
Getty Images

В Лондоні на «O2 Арені» відбулась церемонія вручення головної британської музичної премії — Brit Awards.

Це премія в області поп-музики Британської асоціації виробників фонограм, британський аналог премії американської Grammy. Її вручають з 1977 року.

Гості церемонії 2021 року, яких зібралось 4 тис., могли не надягати маски, але мали попередньо зробити тест на коронавірус, пише Vulture.

Значну кількість квитків отримали співробітники компаній, що надають життєво важливі послуги мешканцям Лондона.

Тріумф та громадська позиція Дуа Ліпи

Головною тріумфаторкою вечора стала Дуа Ліпа (на фото), яка виграла у номінаціях «Найкращий британський альбом» та «Найкраща британська співачка».

Під час отримання нагород Дуа Ліпа висловила своє бажання поділитися призом зі своєю знайомою медсестрою Елізабет Аніонву. Зірка закликала прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона збільшити оплату праці медсестер та працівників Національної служби охорони здоров’я. Вочевидь, промова була приурочена до Дня медсестер, що відзначають 12 травня.

Наступного дня Джордж Юстіс, міністр охорони навколишнього середовища Великобританії, відповів на слова Дуа Ліпи. Він зазначив, що держава перебуває у непростому фінансовому становищі і у державному секторі спостерігається заморожування заробітної плати. Також він нагадав, що протягом останніх років заробітну плату медпрацівникам вже кілька разів підвищували.

Переможна хода жінок

Вперше перемогу у номінації «Найкращий британський гурт» отримала жіноча група — Little Mix.

Вони присвятили свою перемогу «всім чудовим жіночим колективам, які могли і повинні були перемагати в попередні роки». Співачки також говорили зі сцени, як важко бути жінкою в музичній індустрії через сексизм та домінування чоловіків.

Інша жінка — Тейлор Свіфт — стала першою жінкою, яка отримала перемогу у номінації «Світова ікона».