Найбільша група Європарламенту змінює правила, щоб вигнати партію угорського прем’єра
Getty Images

Депутати Європарламенту від Європейської народної партії наблизилися до виключення партії «Фідес» прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана зі своєї групи після узгодження нових правил призупинення повноважень.

Попередні спроби виключити партію Орбана з фракції парламенту провалилися. Про це повідомляє Politico з посиланням на свої джерела.

26 лютого на закритому засіданні лідер групи Манфред Вебер і очільники національних делегацій ЄНП узгодили відповідні правила. Вони дозволять групі призупинити діяльність всієї партії, а не тільки одного депутата Європарламенту.

Правила планують схвалити необхідною більшістю у дві третини голосів на зборах групи в наступну середу.

«Зараз ми на правильному шляху, щоб відсторонити всіх членів Європарламенту від групи», — сказав очільник люксембурзької делегації ЄНП Крістоф Хансен.

Видання пише, що депутати Європарламенту впевнені, що група проголосує за призупинення членства фракції «Фідес». Вона складається з 11 осіб, хоча дата такого голосування ще не призначена.

Відносини обох сторін були непростими через нападки офіційних осіб «Фідес» на лідерів і політику ЄНП, а також через побоювання з приводу верховенства закону в Угорщині. Проте обидві сторони досі трималися разом в Європейському парламенті.

З березня 2019 року «Фідес» відсторонили від членства в ЄНП. Однак її депутати Європарламенту залишаються частиною групи ЄНП в Європейському парламенті, попри спроби деяких членів-центристів їх вигнати.

Chas News повідомляв, що Україна планує підписати з Угорщиною «дорожню карту відносин»

Посольству Угорщини погрожували «патріоті Украині» перед приїздом Сійярто до Києва