404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Найбільша група Європарламенту змінює правила, щоб вигнати партію угорського прем’єра
Getty Images

Депутати Європарламенту від Європейської народної партії наблизилися до виключення партії «Фідес» прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана зі своєї групи після узгодження нових правил призупинення повноважень.

Попередні спроби виключити партію Орбана з фракції парламенту провалилися. Про це повідомляє Politico з посиланням на свої джерела.

26 лютого на закритому засіданні лідер групи Манфред Вебер і очільники національних делегацій ЄНП узгодили відповідні правила. Вони дозволять групі призупинити діяльність всієї партії, а не тільки одного депутата Європарламенту.

Правила планують схвалити необхідною більшістю у дві третини голосів на зборах групи в наступну середу.

«Зараз ми на правильному шляху, щоб відсторонити всіх членів Європарламенту від групи», — сказав очільник люксембурзької делегації ЄНП Крістоф Хансен.

Видання пише, що депутати Європарламенту впевнені, що група проголосує за призупинення членства фракції «Фідес». Вона складається з 11 осіб, хоча дата такого голосування ще не призначена.

Відносини обох сторін були непростими через нападки офіційних осіб «Фідес» на лідерів і політику ЄНП, а також через побоювання з приводу верховенства закону в Угорщині. Проте обидві сторони досі трималися разом в Європейському парламенті.

З березня 2019 року «Фідес» відсторонили від членства в ЄНП. Однак її депутати Європарламенту залишаються частиною групи ЄНП в Європейському парламенті, попри спроби деяких членів-центристів їх вигнати.

Chas News повідомляв, що Україна планує підписати з Угорщиною «дорожню карту відносин»

Посольству Угорщини погрожували «патріоті Украині» перед приїздом Сійярто до Києва