«Наклеп на ветерана». Російський суд визнав Навального винним у ще одній кримінальній справі
Getty Images

Російський суд визнав винним опозиціонера Олексія Навального у наклепі на ветерана Другої світової війни Ігната Артеменка. Напередодні останній знявся в ролику із закликами підтримати поправки до Конституції Росії. Політику присудили штраф у розмірі 850 тис. руб. (близько $11 тис.).

Про це повідомляє Meduza.  

Навальний же провину не визнав. Він наполягав, що в його словах був не наклеп, а оціночне судження.

Провадження у цій справі відкрили ще у червні 2020 року. Раніше Навальний назвав учасників відео «зрадниками», «продажними холуями» і «людьми без совісті».

У відео знімалися відомі в Росії медійні особи. Однак потерпілим визнали тільки ветерана.

Передісторія

Навальний повернувся до Росії 17 січня з Берліна, де лікувався після отруєння «Новачком». В аеропорту «Шереметьєво» його затримали.

До того, 13 січня, в РФ опозиціонера оголосили в розшук через справу шестирічної давнини. Його звинуватили у тому, що він нібито витратив на особисті цілі частину з 588 млн руб., які зібрали на пожертву для «Фонду боротьби з корупцією».

Суд Москви 2 лютого ув'язнив Навального на 3,5 роки. Після затримання опозиціонера в Росії почалися масові мітинги у багатьох містах країни. Під час акцій силовики жорстко затримали тисячі людей. Повідомляється про понад десять тисяч затриманих.

Сhas News докладно розповідав, як Олексія Навального одразу після повернення до Росії затримали, а за згодом осудили на реальний термін у в'язниці. Перед цим опозиціонер викрив своїх отруйників та оприлюднив резонансне розслідування про «палац Путіна».

Промову Навального на суді щодо заміни йому умовного строку на реальний читайте в нашому огляді.

Як ми писали раніше, в Омську раптово помер лікар, який керував лікуванням Навального одразу після отруєння.

Напередодні  Навального поставили на облік у СІЗО як «схильного до втечі». 

Навальному «скинули» півтора місяця і етапують до колонії