404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Обережно: журналіст! ВР посилила відповідальність за злочини проти медійників
УНІАН

2 лютого Верховна Рада ухвалила Закон №3633 щодо посилення  відповідальності вчинення кримінальних злочинів проти журналістів. 341 нардеп підтримав ухвалення відповідного закону.

Про це повідомляє пресслужба ВР.

Цим законопроєктом парламентарії хочуть посилити захист журналістів, їхніх близьких родичів та членів їхніх сімей від застосування погроз або насильства у зв’язку із здійсненням журналістами законної професійної діяльності, а також у випадку перешкоджання їй.

Нардепи запропонували збільшити санкції у статті 171 Кримінального кодексу.

Передбачена кримінальна відповідальність за:

  • погрозу вбивством;
  • погрозу насильством;
  • знищенням чи пошкодженням майна журналіста;
  • знищення чи пошкодження майна близьких родичів чи членів сім’ї медійника;
  • умисне заподіяння побоїв, легких, середньої тяжкості або тяжких тілесних ушкоджень близьким медійника у звязку із здійсненням журналістом законної професійної діяльності.

За вчинений повторно кримінальний злочин або за попередньою змовою групою осіб або організованою групою можуть позбавити волі на строк від 7 до 14 років.

Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкодження його професійній діяльності каратимуть штрафом від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 грн — 34 000 грн) або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 4 років.

Осіб, які вчинили ці ж дії з використанням свого службового становища, або за попередньою змовою групою осіб, штрафуватимуть на суму від 2000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 грн — 51 000 грн) або обмежуватимуть волю правопорушників на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Довідка

Наразі стаття 171 КК України за вплив на журналіста передбачає штраф до 3400 грн, або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.

Якщо злочин вчинила службова особа, то передбачено штраф у 200—500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400 — 8500 грн), або обмеження волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Нові норми набудуть чинності, коли закон підпише президент України Володимир Зеленський.  

Chas News повідомляв, що колишній офіцер спецназу Білорусі дав свідчення у Києві у справі Шеремета. 

Іран стратив журналіста-дисидента за заклики до протестів у 2017 році