Першу жінку-командувача призначили у ЗСУ
Міноборони

Міністр оборони Андрій Таран підписав наказ про призначення полковника медичної служби, головного інспектора Головної інспекції міністерства Тетяни Остащенко на посаду командувача Медичних сил ЗСУ.

Про це повідомила пресслужба Міноборони.

«Вперше жінка очолила одне з командувань у ЗСУ. Поступально рухаємось до побудови Збройних Сил нового зразка. Завдяки реформуванню армії відповідно до принципів і підходів НАТО, жінки зараз мають можливість проходити військову службу на рівних засадах із чоловіками. Треба відзначити, що свою безумовну підтримку цього вибору після особистого спілкування висловив Верховний головнокомандувач, президент Володимир Зеленський», — наголосив очільник відомства.

Таран запевняє, це призначення не про гендерну рівність, а про фаховість. Він додає, що в армії «на першому місці мають бути кваліфікованість, моральні якості людини та патріотизм».

Міністр хоче, щоб Остащенко навела лад у медичній службі, удосконалила процеси медичного забезпечення армії, створила сприятливі умови для розвитку галузі відповідно до стандартів НАТО, а також зменшила корупційні ризики та синхронізувала процеси усіх складових Медичних сил.

У 2018-му начальник Військово-медичного управління СБУ Людмила Шугалей стала першою українкою, яка отримала звання генерал-майора медичної служби.

Річні збитки держпідприємств Міноборони становлять 21,7 млн грн