Під судом, де розглядають справу Медведчука, відбуваються сутички, а Кива пропускає сесію ВРУ
Володимир Назаренко

Біля Київського апеляційного суду, де адвокати намагаються оскаржити запобіжний захід Медведчуку, проходять відразу дві акції. Там має відбутися розгляд скарги на обраний запобіжний захід народному депутату від фракції «Опозиційна платформа — За життя» Віктору Медведчуку.

Біля суду зібралися політичні активісти протилежних поглядів. Ще біля будівлі сотні поліцейських.

Представники «Нацкорпусу» запалили фаєри і транслюють розмови Медведчука з російськими чиновниками.

Прихильники ОПЗЖ та представники патріотичних сил спершу стояли по різні боки заїзду до суду, потім почали один одного словесно ображати і врешті почали битися, повідомляє УНІАН.

 

Патріоти прийшли на суд по сепару-медведчуку проти нього і його ватної тітушні!

Posted by Volodymyr Nazarenko on Friday, May 21, 2021

Як видно з ефіру «Громадського» і стріму представника ВО «Свобода» Володимира Назаренка, присутність десятків молодиків у чорному одязі прокоментував нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива. Він сказав: «Це громадяни України, які на сьогоднішній день розділяють наші принципи, ідеологію і бажання зробити нашу країну незалежною і сильною державою. Це члени організації «Патріоти за життя» — антифашистського руху, дії і бажання яких спрямовані очистити нашу батьківщину від бруду».

13 травня біля Печерського райсуду Києва, який обирав запобіжний захід для Медведчука, такі молоді люди ставали у живі ланцюги і перешкоджали роботі журналістів. 

Нардеп Кива перебуває перед судом, попри те, що 21 травня — пленарний день у Верховній Раді. Парламент розглядав важливе питання — про звернення до Конгресу США щодо запровадження санкцій проти будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Коли до суду прибув Медведчук, Кива штовхав журналістів, які підходили поставити питання підозрюваному і заявляв: «Ви мені заважаєте виконувати мою роботу».

Ситуація перед судом загострилася після того, як учасники обох акцій почали обзивати один одного, кидати пляшки з водою і петарди. А потім учасники акції проти Медведчука кинулися бити його прихильників.

Розгортанню бійки завадила поліція. Спецпризначенці втрутилися та створили коридор між учасниками акцій.

Наразі симпатики ОПЗЖ стоять в оточенні спецпризначенців у шоломах, а представники патріотичних сил відійшли на іншу сторону заїзду до суду.

Медведчук назвав опубліковані записи його з бойовиками розмов «сфальсифікованими»

Підозрюваний у держзраді кум президента Російської Федерації Володимира Путіна і народний депутат від ОПЗЖ Медведчук прокоментував опубліковані в ЗМІ записи, ймовірно, його розмов з бойовиками ОРДЛО і чиновниками РФ у 2014 році.

Як передають УНІАН і «Українська правда», перед розглядом судом апеляційних скарг на обраний йому запобіжний захід у кримінальному провадженні щодо держзради та замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Криму Медведчук дав коментар журналістам.

Медведчук назвав «сфальсифікованими» плівки журналістів Bihus.info про нібито його переговори з бойовиками ОРДЛО і російськими офіційними особами у 2014 році.

«Я не хочу коментувати ніякі розмови, тому що вони є сфальсифікованими», — заявив він.

На його думку, оприлюднені нібито його переговори у 2014 році — це «чиста провокація» і «виготовлення так званої фабрики фейків» з приводу того, що і з ким він спілкувався.

Політик прокоментував дані слідства про надання російським спецслужбам даних, що містять державну таємницю.

Я не володів секретною інформацією за всі ці роки. Я мав доступ до секретної інформації всіх форм секретності до 2004 року, коли працював головою Адміністрації (президента України), після цього — протягом 15 років — я ніколи не допускався до секретних даних, в тому числі й будучи обраним народним депутатом України у 2015 році

Медведчук стверджує, що не давав бойовикам з ОРДЛО ніяких гарантій щодо їхньої подальшої долі. «Я не міг передавати ніяких гарантій нікому, оскільки не був уповноважений на передачу гарантій. Я брав участь у переговорах для того, щоб досягти домовленостей, головна стратегічна мета яких — мирне врегулювання на Донбасі», — підкреслив він.

Медведчук розповів, що вів переговори з бойовиками ОРДЛО, бо його на це вповноважили спершу в. о. президента Олександр Турчинов, а пізніше п’ятий президент Петро Порошенко.

«Я вів переговори відповідно з повноваженнями, які мені були надані щодо мирного врегулювання спершу з травня місяця ще в. о. президента Турчиновим, потім уже президентом Порошенком. Я офіційно був уповноважений на ведення цих переговорів Турчиновим і Порошенком і  пізніше був уповноважений і Тристоронньою контактною групою і СБУ, яка надала мені статус спецпредставника з гуманітарних питань у ТКГ», — сказав політик.

Він додав, що серед іншого вів переговори і щодо економічних питань, у тому числі щодо електроенергії.

За словами Медведчука, він вів переговори на тему «принципових домовленостей щодо поставок  електроенергії в Україні, і такий договір владою був підписаний і заключений». 

Він також розповів, що зустрічався з Порошенком в 2014, у 2015 роках і надалі аж до 2018 року, доки вони «не розійшлися в поглядах щодо обміну утримуваними особами».

На запитання, чи просив Медведчук бойовиків не чіпати будинок олігарха Ріната Ахметова у 2014 році, голова політради «ОПЗЖ» заявив, що не хоче коментувати «ніякі розмови, бо вони є сфальсифікованими».

Передісторія

11 травня народним депутатам Медведчуку і Тарасу Козаку оголосили про підозру. Їм інкримінують вчинення державної зради та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму.

В СБУ наголосили, що мають «аргументовані докази протиправної діяльності та співпраці даних осіб з країною-агресором». Досудове розслідування триває.

13 травня суд посадив Медведчука під домашній арешт, а 14 травня на нього вдягнули електронний пристрій контролю.

Адвокати Медведчука внесли апеляцію на його домашній арешт. Також подав апеляцію Офіс генпрокурора: наполягає на триманні під вартою з альтернативою внесення застави на суму 300 млн 930 грн.

Служба безпеки України отримала дозвіл на затримання нардепа Тараса Козака.

Рейтинг довіри очолює Зеленський, Кличко його наздоганяє