404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Південнокорейські гіганти доставки їжі масово наймають кур’єрів

У Південній Кореї деякі з найбільших у світі фірм, що займаються доставкою їжі, намагаються схопити серйозну хвилю нових замовлень на суму близько $4 млрд. Вони залучають тисячі нових кур’єрів в момент зростання, спричиненого лихом світової економіки — пандемією коронавірусу.

Корейці розвинули таку жагу до доставки їжі, що минулого року країна посіла третє місце у світі за послугами замовлення їжі — такі дані консультаційної компанії Euromonitor наводить Reuters. Зараз жорсткі правила соціального дистанціювання та політика роботи вдома для протидії пандемії сприяли вибуховому зростанню таких сервісів.

Очікується, що ринок доставки їжі в Південній Кореї в цьому році зросте на 40% і складе близько $ 15,4 млрд у порівнянні з $11 млрд у 2019 році, свідчать дані Euromonitor — вище цієї країни стоять лише Китай і США.

Бурхливий попит епохи коронавірусу спричинив замовлення, підтримав ціни на їжу і зробив перспективною кар'єру самозайнятого кур’єра. Він заробляє більше за годину, ніж на багатьох інших неповних робочих місцях. Тепер кур’єрство — привабливий варіант для багатьох після того, як пандемія призвела до безробіття в Кореї. Воно стрибнуло до 10-річного максимуму на початку цього року.

Робочі місця типу кур’єрів будуть продовжувати зростати в кількості на тлі пандемії, прогнозує Кім Сен Хі, професор кафедри трудового навчання в Корейському університеті, наголошуючи на необхідності державного контролю за «нерегулярною роботою».

«Багато «незалежних» робочих місць, включаючи кур’єрів, мають мінімальний доступ до трудових прав, —сказав Кім, — вони не мають доступу до страхування охорони праці та мережі захисту праці».

Реагуючи на сплеск попиту, Woowa Brothers, оператор провідної служби доставки їжі Baedal Minjok, заявив, що цього літа розширив свій пул мотоциклістів на доставці майже на 50% (з 2100 осіб). Менша фірма Barogo, яка, як і Woowa Brothers, не розкриває подробиць своїх фінансових показників, заявила, що набирає ще 5000 осіб.

Кур’єри кажуть, що протягом місяця можливо заробити близько 1,8 мільйона вон ($1565,22), працюючи від шести до восьми годин на день, сім днів на тиждень. Це в дев'ять разів більше, ніж, для прикладу, отримує викладач мистецтв.

Як і інші послуги, робочі місця в сфері доставки пропонуються мотоциклістам через додаток, при цьому кур’єри обирають, які замовлення приймати, залежно від відстані та умов оплати.

Кур’єри кажуть, що більшість замовлень приносять їм близько 3300 вон за доставку (мінімальну ставка) після припливу нових гонщиків. Такі розцінки створюють більшу конкуренцію, всі стараються забезпечити ці поставки та швидше виконати роботи.

Гонорари кур’єрів є магнітом на ринку праці, який в країні є депресивним.

Неповна зайнятість і кур’єрство с частини так званої гіг-економіки — моделі трудових відносин, що ґрунтується на короткострокових контрактах або неформальних домовленостях.

 

Китайська влада та Facebook впроваджуватимуть свої цифрові валюти