Посол розповів, як українцям повернутися з Білорусі після «закриття неба»
iStock

З 26 травня 2021 року Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю через посадку владою держави літака Ryanair і викрадення опозиційного блогера Романа Протасевича.

Посол України в Білорусі Ігор Кизим розповів у коментарі ВВС, що робити українцям, які застрягли у Білорусі.

«Найперше, треба звертатися до консульства на гарячу лінію посольства, ми даємо поради людям, які потрапили у складні ситуації. Кожен випадок розглядається окремо», — каже він.

Країни ЄС почали бойкотувати авіакомпанію «Белавіа»

За його словами, наразі виїхати з Білорусі можна тільки наземним транспортом.

«Якщо людина є громадянином України і не проживає тут на постійній основі, то обмежень на виїзд з Білорусі у неї немає. Автобуси регулярно їздять до України з Мінська, Гомеля, Бреста. І до кордону, і до Києва, Чернігова», — говорить дипломат.

Але для людей, які мали летіти до України транзитом через Мінськ, є певні обмеження, каже посол. Зараз у Білорусі діють правила, що будь-який іноземець, який прилітає до країни, крім ПЛР-теста, має піти на обов'язкову самоізоляцію терміном у 10 днів.

«Ми зараз працюємо з білоруською стороною щодо можливості не застосовувати до громадян України такі обмеження. І щоб люди, які, наприклад, прилітали з РФ, а їх багато, могли просто пересісти на інший транспорт і залишити територію Білорусі», — підкреслив Кизим.

Українцям, які з 26 травня прилітають до Білорусі транзитом, «необхідно заявити про мету свого прибуття під час проходження прикордонного контролю».

«У разі отримання дозволу на транзитний проїзд, необхідно протягом 24 годин виїхати наземним транспортом до України», — додали у посольстві.

Як вплине на вартість квитків «закрите небо» Білорусі