Постріл з лука, хворий Алі та полум’я у водоспаді. Церемонії з олімпійським вогнем, які справді запам’ятались (відео)
getty images

У п’ятницю, 4 лютого 2022 року, в Пекіні відбулась церемонія відкриття зимових Олімпійських ігор.

Кульмінація, якою завжди є запалення олімпійського вогню на стадіоні, дещо розчарувала.

Цього разу китайці вирішили не запалювати вогонь в чаші. Факел з полум’ям просто закріпили на велетенській сніжинці в центрі стадіону і підняли вгору. Родзинкою стало лише те, що велика сніжинка складалась з малих із назвами усіх країн-учасниць.

В порівняння Сhas News згадав кілька церемоній запалення олімпійського вогню, які справді викарбувались у пам’яті.

Барселона-1992: влучний постріл з лука

Для багатьох відкриття Олімпіади в Барселоні стало яскравим спогадом дитинства. І справа не лише у хвилюючому хіті від Монсеррат Кабальє і Фредді Мерк’юрі. Запалення вогню на стадіоні було ефектним і зухвалим. Вогнем з факела запалили стрілу, а лучник-паралімпієць Антоніо Реболло поцілив нею просто в чашу!

Атланта-1996: Алі з тремтячими руками

Вогонь останніх літніх Ігор, що відбулись в Америці, запалював легендарний боксер Мохамед Алі. На той час його вже добряче розбила хвороба Паркінсона. Алі ще міг пересуватися самостійно, але руки його сильно тремтіли. Весь світ спостерігав з жалем за великим спортсменом, якому надали честь відкрити Олімпіаду.

Сідней-2000: вода та полум’я

Австралійська бігунка Кеті Фрімен запалила вогонь у чаші, що знаходилась у воді. Після чого велетенська конструкція запалала і ефектно піднялась вгору на своє місце. Все це відбувалось на фоні водоспаду просто на стадіоні.

Дивні види спорту, пригоди Бінь Дунь Дуня та бойкот. А ви все знаєте про Олімпіаду? (тест)