Прем’єр Польщі скликав термінове засідання Вишеградської групи через поведінку РФ

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький скликає термінове засідання глав урядів Вишеградської четвірки через поведінку Росії.

Про це у Twitter написав заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинковський вель Сенк.

«В рамках польського головування у Вишеградській четвірці  прем'єр-міністр Матеуш Моравецький сьогодні скликає о 12:00 термінове засідання у форматі відеоконференції прем'єр-міністрів Вишеграду. Зустріч буде присвячена російським актам саботажу в Чехії, ескалації ситуації в Україні та Білорусі та співпраці Вишеградської четвірки у зміцненні безпеки в регіоні», — написав він.

 

Цю зустріч анонсували і в урядовому інформаційному центрі канцелярії прем'єр-міністра Польщі.

Прессекретар уряду Польщі Пьотр Мюллер розповів деталі. Як він підкреслив, «ця зустріч спрямована на обговорення ситуації в умовах ескалації дій Російської Федерації в останні тижні, останніх подій у чесько-російських відносинах, а також висловлення солідарності та підтримку дій Чехії»

Едуард Хегер, який обійняв посаду прем'єр-міністра Словаччини 1 квітня 2021 року, вперше візьме участь в переговорах очільників урядів Вишеградської групи.

Передісторія

Чехія звинуватила РФ у організації вибуху, що стався 16 жовтня 2014 року на складах озброєння у східній частині Чехії. Він призвів до численних руйнувань і загибелі двох місцевих жителів. Лише за 6,5 років керівництво чеського уряду офіційно звинуватило Росію в організації цієї диверсії.

У зв’язку з цим Прага вирішила вислати 18 російських дипломатів, вони вже покинули країну. У відповідь Росія оголосила 20 співробітників посольства Чехії в Москві персонами нон грата.

Чехія вирішила зрівняти кількість співробітників російського посольства у Празі з кількістю співробітників чеського посольства у Москві, що означає висилку ще близько 70 співробітників російського диппредставництва.

Польща 15 квітня, оголосила трьох російських дипломатів персонами нон-грата. Росія заявила, що вишле п’ятьох польських дипломатів у відповідь на дії Варшави.

У Мінобороні Польщі вважають, що Путін хоче відновити Російську імперію