404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Президент Киргизстану пішов у відставку

Пресслужба президента оприлюднила текст звернення Жеенбекова до народу Киргизстану.

Вчора Жогорку Кенеш затвердив склад уряду Киргизстану, а Жеенбеков підписав укази як президент Киргизької Республіки про відповідні призначення. Але, на думку політика, це не зняло напруженість: агресія не вщухає, а вимоги його негайної відставки тривають. Поточну ситуацію в країні  Жеенбеков вважає близькою до двостороннього конфлікту: з одного боку — протестувальники, з іншого — правоохоронні органи.

Жеенбеков закликав обидві сторони не піддаватися провокаціям.

«Я не тримаюся за владу. Не хочу залишитися в історії Киргизстану як президент, який пролив кров і стріляв у власних громадян. Тому прийняв рішення піти у відставку», — цитує Жеенбекова пресслужба президента Киргизстану.

Чому у Киргизстані спалахнули протести 

Люди вийшли на вулиці, адже вважають результати парламентських виборів сфальсифікованими. Демонстранти захопили будівлю парламенту та офіс президента.

Мітингувальників розганяли важкою технікою та силою. У заворушеннях загинув один чоловік, а постраждалих вже нарахували понад 1000.

Згодом ЦВК таки не визнала результати голосування. Тим часом Росія, скориставшись ситуацією, оголосила на своїй військовій базі у Киргизстані режим «протидії тероризму».

 

Надзвичайний стан у Киргизстані: влада стягує до столиці військову техніку