Російські ракети пролітають над Молдовою для атаки України — Повітряні сили

Росія атакує Україну ракетами через повітряний простір Молдови. Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

«І з північного, і з підведеного напрямку атакують Україну. При чому використовують територію суверенної держави Молдова, повітряний простір її, для терористичних атак України. Це ще один злочин, який треба документувати і показувати західній спільноті», — заявив він.

Ігнат додав, що російські ракети вже не вперше пролітають над Молдовою для атаки об'єктів в Україні. Аналогічний маршрут використовують і російські безпілотники.

«Ми фіксуємо там постійну появу БПЛА за 5-10 км від румунського кордону, тобто БПЛА оперативно-тактичного рівня таким чином провокує країни НАТО», — повідомив Ігнат.

Нагадаємо, уламки однієї з російських ракет, збитих силами ППО, впали у Молдові біля села Неславча, розташованого неподалік від кордону з Україною. В МЗС країни засудили ракетну атаку по українським енергетичним об'єктам. При цьому в Міноборони запевняють, що російські ракети над територією Молдови не пролітали.

«У зв'язку з інцидентом повідомляємо, що системи повітряного спостереження Національної армії не помітили жодних незаконних польотів у повітряному просторі Молдови. Відзначимо, що радіолокаційні станції не помітили фрагменти збитої ракети через їх невеликі розміри», — заявили в Міноборони Молдови.

Водночас раніше влада Молдови неодноразово повідомляло про проліт російських ракет у повітряному просторі країни. Зокрема, 10 жовтня три ракети пролетіли над Придністров’ям.