Росія щодня здійснює понад 10 кібератак на стратегічні об’єкти України — СБУ
Unsplash

Керівник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк заявив, що рф щодня здійснює понад 10 кібератак на стратегічні об’єкти України.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню «Ліга.НЕТ»

«СБУ постійно блокує кібератаки на обʼєкти енергетики. Саме ця галузь, разом з інфраструктурою і логістикою — це пріоритетні цілі для російських спецслужб. Останні обстріли ТЕЦ та ГЕС супроводжувалися і кібератаками. В СБУ очікували на такий сценарій, тому жодна з них не була ефективною», — підкреслює Ілля Вітюк.

Приблизно 90% всіх кібератак виконують спецслужби рф, невеликий відсоток здійснюють білоруські спецслужби. До 1% — це решта спецслужб. 

За словами посадовця, за цей рік рф здійснила вже 3,5 тис. кібератак на Україну. Більшість із них проходять для громадян непоміченими, їх відбивають фахівці та тисячі простих українців, які долучаються до боротьби на кіберфронті.

Ілля Вітюк підкреслює, що кібератаки набагато ефективніші та дешевші за ракетні обстріли, тому росія активно їх застосовує.

«Одночасна атака на всі обленерго може вимкнути світло по всій країні, щоб енергетики не змогли перекидати потужності між регіонами. Ворог прагне, щоб ми опинилися без світла, води, опалення, звʼязку, інтернету, засобів оплати. Але це вже абсолютно неможливо за такого рівня нашої підготовки та реагування», — підкреслює керівник департаменту СБУ.

У найгіршому випадку окупанти можуть вимкнути електроенергію на 5-10 хвилин або нашкодити роботі сервісів, але фахівці працюють, щоб уникнути навіть незначних незручностей.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Хакери злили у мережу документи ядерної програми Ірану — Reuters