Смертельна пожежа у Запоріжжі. В Україні перевірять всі лікарні з кисневими системами — міністр

Після смертельної пожежі в інфекційній лікарні в Запоріжжі в Україні перевірять всі лікарні, які мають кисневі магістралі, сказав міністр охорони Максим Степанов журналістам під час робочої поїздки до Запоріжжя. За його словами, Верховна Рада вже видавала відповідне розпорядження ще за кілька місяців до інциденту в Запоріжжі.

«За кілька місяців до цього парламент видав розпорядження про перевірку всіх кисневих систем в країні. Нам необхідно зосередитися, щоб у майбутньому країна не переживала таких трагедій», — каже очільник МОЗ.  

Головний лікар закладу Володимир Шинкаренко припустив, що пожежу могло спричинити загоряння медичного обладнання. Про це він розповів  під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Слідство встановлює попередні причини пожежі, але ми підтверджуємо, що було загоряння медичного обладнання», — говорить він.  

На пожежу в запорізькій лікарні відреагували й у Всесвітній організації охорони здоров'я. Директор Європейського бюро ВООЗ Ханс Клюге у Twitter висловили співчуття сімям загиблих.

«З сумом дізнався про трагічну пожежу в інфекційній лікарні в Запоріжжі, де знаходяться пацієнти з COVID-19. Мої найглибші співчуття тим, хто втратив близьких. Ми солідарні Україною та Міністерством охорони здоров'я і бажаємо якнайшвидшого одужання постраждалим», — зазначив Клюге.

4 лютого у Запоріжжі в обласній інфекційній лікарні в реанімаційному відділенні сталася пожежа. Загинули троє хворих та лікарка медичного закладу.

У Запоріжжі в обласній інфекційній лікарні сталася пожежа