США можуть відіграти одну з ключових ролей у припиненні війни на Донбасі, стверджує Єрмак
Getty Images

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак вважає, що США як стратегічний партнер України можуть відіграти одну з ключових ролей у припиненні війни на Донбасі та поверненні українських територій.

Про це політик сказав у інтерв'ю програмі «Україна з Тиграном Мартиросяном» на телеканалі «Україна», повідомляє пресслужба президента.

Він відповів на запитання про можливе приєднання США до переговорів по Донбасу наступним чином: «У Нормандському форматі є чотири сторони. І приєднання когось нового до цього формату – це рішення чотирьох учасників».

Єрмак наголосив, що представники нової адміністрації США, зокрема президент Джо Байден, віцепрезидент Камала Гарріс і держсекретар Ентоні Блінкен, «дуже добре знають і розуміють Україну, розуміють ситуацію в нашій країні».

Тому, на думку голови ОП, відносини між Сполученими Штатами та Україною мають вийти на новий якісний рівень.

За його словами, сьогодні керівництво України вже має контакти з новою адміністрацією США, і вони лише розвиватимуться.

Мінські угоди виконати неможливо, треба їх коригувати

Єрмак заявив на тому ж телеефірі, що Мінські угоди практично неможливо виконати, однак запевняє, що українська сторона зробить все для реалізації закладених у них принципів.

Якщо говорити чесно, то в тій редакції, в якій вони існують, мені здається, що вони підписувалися з метою і з розумінням, що виконати їх неможливо, але Україна, і президент багато разів про це говорив, зробить все для того, щоб принципи, закладені в Мінських угодах, були виконані з нашого боку

Політик уточнив, що триватиме узгодження нової дорожньої карти — «Плану спільних кроків», представленого Леонідом Кравчуком. Він повинен базуватися на принципах Мінських угод. Єрамка каже, що будуть «вносити коригування для імпульсу переговорам, щоб врятувати їх».

Очільник ОП підсумував, що «через шість років підписання Мінських угод, фактично відчутних результатів немає. Прогрес у переговорах є, хоча вони йдуть дуже повільно і складно».

За його словами, українській стороні вдалося кардинально змінити представництво в мінському процесі та підняти рівень беззастережної підтримки з боку Німеччини і Франції.

На питання «Чи зберігається зараз режим припинення вогню?» глава ОП відповів, що «режим припинення вогню триває».

Політик стверджує: «Незважаючи на провокації (з боку РФ і ОРДЛО — Прим. ред.), які є зараз, вони непорівнянні з тими часами, коли режиму не було. Але не можна приховувати, що є загиблі і поранені. Якщо порівняємо цифри втрат, які наша армія несла в аналогічному періоді, наприклад, рік тому, то це в рази менше».

Витік радіоактивної води, який окупанти не зупиняють, загрожує Донеччині — Кравчук на Радбезі ООН