404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
США закликають Росію виконати «мінські угоди» і вивести війська з України
УНІАН

Сполучені Штати закликають РФ виконати свої зобов’язання у рамках «мінських домовленостей» та вивести свої сили й озброєння з України.

Про це заявив постійний представник США при ОБСЄ Джеймс Гілмор під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє «Укрінформ».

Про мирні переговори РФ та України

«Протягом останні кількох місяців, як уже говорилося, зброя була значна тихішою. Але ми також розуміємо, що будь-яке припинення вогню має привести до прогресу в наступних кроках щодо припинення самого конфлікту», — заявив Гілмор.

Він додав, що все ще існують інші загрози безпеці, і потрібно ще багато зробити для мирного врегулювання. Дипломат закликав Росію виконати свої «мінські» зобов'язання та вивести свої сили й озброєння з України

За його словами, поліпшення безпекової ситуації на Донбасі забезпечило вкрай необхідний перепочинок мирному населенню. «Але тривалий прогрес у напрямку миру вимагає від Росії справжнього залучення до дипломатичних зусиль з врегулювання конфлікту, у тому числі шляхом переговорів у рамках Тристоронньої контактної групи», — заявив американський дипломат.

Він висловив сподівання, що Росія конструктивно співпрацюватиме з Україною та ОБСЄ для ухвалення конкретних рішень у таких питаннях, як розмінування, відкриття нових КПВВ, нових ділянок розведення та проведення взаємного обміну утримуваними особами.

Політик нагадав про неодноразові висловлювання США щодо того, що РФ повинна відповідати політичній волі, яку проявляє Україна і має припинити перешкоджати миру на переговорах. «І я б хотів запитати російський народ: а яку користь вам дали шестирічні провальні зусилля вашого уряду з розбудови імперії на сході України?», — підсумував Гілмор.

Питання збиття MH17 на Донбасі

Також Європейський Союз і США закликали Росію повернутися до тристоронніх переговорів з розслідування катастрофи літака рейсу MH17 на Донбасі.

Про це повідомляє Хвиля з посиланням на Укрінформ.

«ЄС закликає Російську Федерацію продовжити тристоронні переговори між Австралією, Нідерландами і РФ щодо збитого літака рейсу MH17. Через більш ніж шість років з цієї трагічної події 298 жертв і їх найближчі родичі заслуговують на справедливість», — заявила делегація Євросоюзу при ОБСЄ.

В ході засідання Постійної ради ОБСЄ Гілмор закликав відродити дух Гельсінського Заключного акту.

«Дозвольте мені запропонувати швидкий і простий крок для Росії, щоб відновити добру волю і відродити дух Гельсінського Заключного акта: продовжити тристоронні переговори з Австралією та Нідерландами», — сказав дипломат.

Перед тим, 15 жовтня, Росія заявила про неможливість подальшої участі в тристоронні консультації з Австралією і Нідерландами з розслідування аварії малазійського літака рейсу MH17 на Донбасі. «Як відомо, в липні Нідерланди подали до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) міждержавну скаргу проти Росії у зв'язку з катастрофою в 2014 р пасажирського літака Боїнг-777 «Малайзійських авіаліній» (рейс МН17). Розцінюємо цей крок як черговий удар по російсько-нідерландським відносинам», — заявили в МЗС РФ. Росія звинуватила Нідерланди та Австралію, що вони «не прагнули розібратися в тому, що насправді сталося влітку 2014 р а були націлені лише на те, щоб домогтися від Росії визнання провини і отримання компенсацій для родичів загиблих».

Євросоюз закликає Росію повернутися в СЦКК

ЄС закликає Росію повернутися до Спільного центр контролю та координації (СЦКК) з метою забезпечення дієвого механізму для дотримання режиму тиші на Донбасі.

Про це йдеться в заяві ЄС щодо агресії Росії проти України і незаконної окупації Криму, оприлюдненій на засіданні Постійної ради ОБСЄ 22 жовтня, повідомляє Укрінформ.

«Ми закликаємо сторони дотримуватися своїх зобов'язань щодо припинення вогню і утримуватися від дій, які можуть поставити його під загрозу. В зв'язку з цим ми наголошуємо на важливості координаційного механізму і повторюємо заклик до Росії повернутися до СЦКК», — йдеться в заяві.

В ЄС привітали значне поліпшення ситуації з безпекою на Донбасі, однак висловили стурбованість з приводу порушень, які продовжують мати місце.

«Той факт, що порушення режиму припинення вогню все ще фіксуються, й донині озброєння розміщується з порушенням ліній відведення — майже завжди в непідконтрольних уряду районах — викликає велике занепокоєння і може знову привести до ескалації бойових дій», — заявили в ЄС.

Раніше Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні в своїх звітах регулярно повідомляла про незаконну присутність бойовиків російських збройних формувань з нарукавними пов'язками «СЦКК» на ділянках розведення сил.

У грудні 2017 року офіцери збройних сил РФ в односторонньому порядку вийшли зі складу СЦКК і покинули Україну. Інформація про їх повернення офіційно не надходила. З тих пір діяла тільки українська сторона СЦКК.

Українська делегація в ОБСЄ неодноразово заявляла, що поява чоловіків у військовій формі з пов'язками «СЦКК», зафіксоване спостерігачами на непідконтрольною території у Станиці Луганській, є грубою спробою легітимізувати російська військова присутність в зоні розмежування.

 

Дипломатичний скандал. Росія несанкціоновано записувала аудіо та відео на ТКГ