Світ почав будувати цифрову залізну завісу для Росії

Реєстратор доменних імен Namecheap припиняє обслуговування користувачів з Росії – їм пропонується перенести свої домени до інших реєстраторів.

Крім того, провайдер SSL-сертифікатів відкликав їх для ряду російських банківських сайтів, до прикладу, Центробанку, Промсвязьбанку та ВТБ. Відсутність SLL-сертифікату означає, що сайт не можна переглядати по захищеному протоколу https. Такі сайти компанія Google понижує в пошуковій видачі, а іще для них не рекомендується вести фінансові онлайн-операції через їх незахищеність та ймовірність перехоплення даних.

Кіберполіція сприяє в створенні цифрової залізної завіси для Росії. Кіберполіція направила запит до найбільших VPN-сервісів та закликала їх адміністрації припинити надавати послуги користувачам з російськими IP-адресами.

VPN-сервіси використовуються для анонімізації підключення до інтернету. А іще для того, щоб підключитися до онлайн-сервісів, заборонених в країні. Враховуючи те, що в Росії уже почалися блокування та зниження швидкості для найбільших соціальних платформ – Twitter, Facebook, Instagram, неможливість скористатися VPN-сервісом повністю відключить росіян від цих сервісів.

Ця вимога особливо актуальна зараз іще тому, що за даними російського видання Роскомсвобода, яке займається захистом цифрових прав росіян, за останні дні саме VPN-сервіси стали найбільш завантажуваними мобільними додатками в Рунеті.

На даний момент відомо, що на запит кіберполіції позитивно відреагувала компанія Кeepsolid, розробник KeepSolid VPN Unlimited.

Безпрецедентні кроки: Meta (Facebook) в Європі блокуватиме акаунти російських медіа  
Гейміфікація війни. Українські ІТ-фахівці пропонують атакувати сайти, граючи в гру