У Бельгії помітили перший позитивний ефект від вакцинації
Michigan Health Lab

В органах охорони здоров’я Бельгії помітили суттєве покращення ситуації з коронавірусом у будинках для людей похилого віку, що пов’язують з вакцинацією.

Як пише The Brussels Times, про це на брифінгу повідомив речник Стефен ван Гухт.

«Це перший сигнал про те, що вакцина робить свою роботу. Це наш потужний союзник у боротьбі з епідемією, і ми поступово починаємо бачити результат», — сказав він.

Минулого тижня приріст нових заражень знизився в рази: з 4,5 випадки на 1000 мешканців до 2,9 у Фландрії, з 3 до 2.4 на 1000 мешканців — у Валлонії, а в Брюсселі — з 4,7 до 1,7 на 1000 мешканців.

Кількість госпіталізацій з коронавірусом мешканців будинків для літніх людей за тиждень знизилася на 29%, зменшується також кількість летальних випадків.

Мешканці та персонал будинків для літніх людей — одна з перших категорій, поруч із медиками, які отримали доступ до вакцини у Бельгії.

Вже у березні влада планує зробити щеплення доступними для ширшого кола людей, а до вересня 2021 року зможуть провакцинуватися 70% дорослого населення.

Багаті країни замовили на один мільярд доз більше, ніж потрібно

Багаті країни мають намір отримати на мільярд більше доз вакцин від COVID-19, ніж їм потрібно. Тому бідніші країни борються за залишки запасів, йдеться в доповіді учасників боротьби з бідністю.

Як повідомляє The Guardian, у звіті проаналізували контракти з п'ятьма провідними виробниками вакцин — Pfizer-BioNTech, Moderna, Oxford-AstraZeneca, Johnson & Johnson та Novavax. Аналітики виявили, що на сьогодні Сполучені Штати, Європейський Союз, Великобританія, Австралія, Канада та Японія вже забезпечили понад 3 млрд доз. Це на понад мільярд більше, ніж 2,06 млрд, необхідних для надання всьому їхньому населенню двох доз.

У США вирішили поки не ділитися вакцинами від коронавірусу з бідними країнами — Politico

Адміністрація президента США Джо Байдена не жертвуватиме вакцини від коронавірусу бідним країнам до того часу, поки більшість американців не отримають щеплення.

Про це повідомляє Politico з посиланням на американського високопосадовця, який повідомив про це у четвер, 18 липня.

В Адміністрації Байдена очікують, що матимуть достатню кількість вакцин для усіх американців до кінця липня, але на завершення вакцинації знадобиться більше часу.

Лідери G7 повинні розглянути питання щодо розподілу вакцин на глобальному рівні, оскільки бідні країни залишись позаду багатих в отриманні вакцин.

Байден під час спілкування зі своїми колегами з G7 має оголосити, що США спрямовують $4 млрд Глобальному альянсу з вакцин та імунізації (GAVI) для допомоги на закупівлю вакцин для бідних країн. Зокрема, половина цього фінансування піде на субсидування закупівель вакцин в рамках ініціативи COVAX для 92 країн із низьким та середнім рівнем доходу.. Інші $2 млрд будуть спрямовані впродовж наступних двох років для розширення виробництва і доставки вакцин, повідомляє Білий дім.

Сполучені Штати також візьмуть на себе провідну роль у збільшенні глобального внеску в COVAX. Уряд Байдена виділить $2 млрд протягом 2021 та 2022 рр., з яких перші $500 млн він надасть після виконання донорських зобов'язань.

Ізраїльське дослідження показало, що вакцина Pfizer ефективна на 85% після першого щеплення

Перша доза вакцини від COVID-19 компанії Pfizer Inc ефективна на 85%. Це виявило дослідження медичних працівників ізраїльської лікарні. Воно потенційно може спричинити дискусію щодо рекомендованого графіка прийому двох доз, коли уряди намагаються розтягнути запаси, повідомляє Reuters.

Дослідження ізраїльського міністерства охорони здоров’я та Pfizer показало, що вакцина Pfizer- BioNTech зменшує інфікування, в тому числі в безсимптомних випадках, на 89,4%, а в симптоматичних випадках — на 93,7%.

Результати попередньо опублікованого дослідження ще не рецензовані, але засновані на національній базі даних, яка є однією з найдосконаліших у світі. Їх уперше повідомив ізраїльський інформаційний сайт Ynet в четвер, а Reuters отримала їх у п’ятницю.

Pfizer відмовився коментувати.

Дослідження ізраїльського Медичного центру Шеба, опубліковане в п'ятницю в медичному журналі The Lancet, показало, що серед 7 214 працівників лікарні, які отримали першу дозу в січні, спостерігалося зменшення COVID-19 із симптомами на 85% протягом 15-28 днів. Загалом інфікування, включаючи безсимптомні випадки, виявлені тестуванням, зменшилося на 75%.

Щоб зробити остаточний висновок, потрібні додаткові дослідження. Висновки вчених є одними з перших на тему того, що вакцина може зупинити поширення нового коронавірусу, а не просто запобігти захворюванню людей.

Міхал Лініал, професор молекулярної біології та біоінформатики з Єврейського університету в Єрусалимі, заявив: «Чи буде це зниження на 75% або 90%, не має значення — це велике падіння зараження. Це означає, що захищена не тільки вакцинована особа, щеплення також забезпечує захист оточення».

Влада Польщі вакцинуватиме безкоштовно українців з картою тимчасового і постійного перебування