404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У Білорусі почали відраховувати студентів за протести
Tut.by

З Білоруського державного університету культури і мистецтв відрахували 18 осіб, які брали участь в акціях протесту.

Про це повідомляє Єврорадіо з посиланням на студентів.

Студентів адміністрація попередила про відрахування, їхні перепустки до ВНЗ заблоковані. Наказів про відрахування на руках у них поки немає.

Перед тим самопроголошений «президент» Білорусі Олександр Лукашенко наказав відраховувати студентів, які беруть участь у мітингах проти нього.

Також 20 студентів адміністрація хоче відрахувати з Білоруського державного медичного університету (БДМУ), повідомляє Белсат і Telegram-канал @rupar_bdmu.

Ще ряд викладачів Мінського державного лінгвістичного університету (МЛУ) підтримали участь в загальнонаціональному страйку і направили повідомлення про це ректору Наталії Лаптевій. «Ми офіційно повідомляємо студентів про скасування занять і просимо, щоб на питання, чому не були на заняттях, відповідали, що викладач скасував у зв'язку зі страйком», — такі слова доцента кафедри італійської мови Наталії Дулін наводить видання Tut.by. За словами доцента, страйк оголосили понад тридцять викладачів.

У повідомленні про участь в загальнонаціональному страйку йдеться також про вимоги співробітників МЛУ. Серед них — припинення насильства з боку правоохоронних органів, звільнення всіх політв'язнів і відставка Олександра Лукашенка з поста президента. Також викладачі відзначили, що усвідомлюють, що, беручи участь у страйку, вони порушують трудове законодавство.

Також за страйк з Мінського заводу колісних тракторів (МЗКТ) було звільнено щонайменше десять людей. Андрій, працівник заводу, розповів виданню Белсат, що накази про звільнення підготовлені для десяти його колег, які брали участь у страйку 27 жовтня.

Тоді ж керівникам конструкторських бюро було оголошено догану. При цьому офіційно не через страйк, причини були дуже різними — хтось виїхав за кордон торік без дозволу (а керівник МЗКТ, за словами Андрія, потребує такого дозволу, оскільки компанія є стратегічним об’єктом) тощо. Голова страйкового комітету був звільнений через відсутність на роботі.

МЗКТ приєднався до загальнонаціонального страйку в понеділок, 26 жовтня. Потім робітники пройшли маршем, закликаючи інших приєднатися до страйку. Зараз цих робітників репресують. Багато на своїх робочих місцях підтримують «італійський страйк».

Історія конфлікту

У Білорусі з 9 серпня тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка та за нові чесні президентські вибори.

Chas News повідомляв, що 13 жовтня Світлана Тихановська оголосила ультиматум Лукашенку. Вона дала йому 13 днів, щоб він оголосив про відхід з поста президента, зупинив на вулиці насильство та звільнив політв'язнів.

У ніч на 27 жовтня вона закликала до страйку — і в Білорусі почалися страйки на заводах та серед студентів.

Раніше ми писали, що Світлану Тихановську, Марію Колесникову та Вероніку Цепкало висунули на Нобелівську премію миру.

 

Національний страйк у Білорусі. На підприємствах почалися протести