У Чернігові зафіксували надзвичайно рідкісне явище — зимову грозу (відео)

У суботу, 25 грудня, у Чернігові під час снігопаду та хуртовини місцеві жителі чули грім та бачили блискавку. Це явище зветься зимовою грозою, і воно є рідкісним для України.

Про це повідомили у Харківському регіональному центрі з гідрометеорології.

Там пояснюють, що гроза зимою утворюється за тих же умовах, що й влітку.

Для її виникнення потрібна енергія нестійкості, досить волога повітряна маса, швидке падіння температури та тригерний фактор, тобто своєрідний каталізатор.

У цьому випадку Черніговом проходив холодний фронт, на якому склалися умови для виникнення конвективних купчасто-дощових хмар.

Якщо температура на їхній верхній межі досягла значення приблизно -22°C, тоді є велика ймовірність, що станеться гроза.

 

⛈Сьогодні вранці, 25 грудня, у Чернігові під час снігопаду та хуртовини місцеві жителі чули грім та бачили блискавку. Зимова гроза дійсно є рідкісним явищем для території України. Але вона утворюється за тих же умовах, що й влітку. Для її виникнення потрібна енергія нестійкості, досить волога повітряна маса, швидке падіння температури з висотою та тригерний фактор, тобто своєрідний каталізатор. В даному випадку Черніговом проходив холодний фронт, на якому склалися умови для виникнення конвективних купчасто-дощових хмар. Якщо температра на їх верхній межі досягла значення близько -22 °C, тоді є велика ймовірність, що станеться гроза. Але на відміну від літніх теплих гроз, зимові мають не багато блискавок і дуже швидко руйнуються, оскільки в атмосфері мало енергії для її підтримання. Зазвичай, зимова гроза супроводжується випадінням інтенсивного снігу, снігової крупи, хуртовиною та шквалистим посиленням вітру. Снігові грози прогнозувати досить складно, навіть за допомогою сучасних моделей. Відео від місцевої жительки Ольги Деркач.

Posted by Харківський регіональний центр з гідрометеорології on Saturday, December 25, 2021

На відміну від літніх теплих гроз, зимові мають не багато блискавок і дуже швидко руйнуються, оскільки в атмосфері мало енергії для їх підтримання, зауважують метеорологи.

І додають, що зазвичай зимова гроза супроводжується випадінням інтенсивного снігу, снігової крупи, хуртовиною та шквалистим посиленням вітру.

Снігові грози прогнозувати досить складно, навіть за допомогою сучасних моделей.

Раніше Chas News повідомляв, що у «Буковелі» запустили снігові гармати.

На станції «Академік Вернадський» в Антарктиді зафіксували найвищий за 20 років рівень снігу (фото)