404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У Мінську ОМОН затримав студентів, які вийшли на протест
Tut.by

17 жовтня у Мінську пройшли дві акції проти самопроголошеного президента Лукашенка. У центрі міста багато силовиків, деякі площі огороджені.

Чергова акція жінок у Мінську пройшла під наглядом силовиків, але без затримань. Учасниці Жіночого маршу дійшли до центру міста, площі Якуба Коласа, і близько 14:15 почали розходитися, скандуючи «До завтра!». Демонстранток вітали мешканці будинків, які вийшли на балкони з біло-червоно-білими прапорами.

Тим часом, як повімляють білоруські ЗМІ й Telegram-канали, на Марші студентів його учасників і журналістів силовики активно заштовхували до автозаків.

Приблизно сотні молодих людей вдалося зібратися біля Мінського державного лінгвістичного університету (МЛУ) і рушити в бік проспекту Незалежності, але співробітники ОМОНу відразу почали їх затримувати.

За повідомленням ЗМІ, затримано понад 10 учасників студентського маршу і як мінімум четверо журналістів. Це два співробітника БелаПАН — фотокореспондент Вадим Заміровський, відеооператор Всеволод Зарубін і журналістка Onliner Дарина Спєвак. Четвертого, кореспондента РІА «Новости», відпустили після перевірки документів — про це повідомило російське інформагентство.

За даними правозахисного центру «Весна», на цей час затримали 16 осіб.

На відео — момент затримання журналістки Onliner Дарини Спєвак. Люди кричать: «Ганьба!».

Відео

 

Представник пресслужби ГУВС Мінміськвиконкому Роман Лашкевич повідомив TUT.BY, що стосовно журналістів, затриманих сьогодні під час студентського маршу, розпочато адміністративний процес.

 

Паралельно чиновник Євросоюзу пообіцяв надати Білорусі «значну економічну підтримку» в разі перемоги білоруського народу. «ЄС залишається прихильним до пошуку шляху виходу з кризи в Білорусі», — про це заявив глава департаменту Східного сусідства в Єврокомісії Лоуренс Мередіт.

Він також підкреслив, що в разі демократичних змін в Білорусі «буде можлива значна економічна підтримка» країни, включаючи нову угоду, що передбачає доступ до фінансування Міжнародного валютного фонду і фінансової допомоги з боку ЄС.

Вибори і протести в Білорусі — передісторія

9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську - 10,1%.

Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримують учасників мітингів і застосовують до них силу, відкривають політично мотивовані справи проти опозиціонерів.

У Євросоюзі не визнали результати виборів і ухвалили запровадити санкції проти білоруських чиновників, відповідальних за фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти незгодних.

Верховна Рада України прийняла заяву щодо подій у Білорусі. Нардепи назвали вибори нечесними, засудили репресії та підтримали введення Євросоюзом санкцій проти білоруських чиновників.

23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.

 

Світлана Тихановська висунула Лукашенку ультиматум й погрожує національним страйком