У МЗС прокоментували російські фейки про вбитих ЗСУ дітей
МЗС

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на фейки російських ЗМІ про загибель п’ятирічного хлопчика в окупованому Олександрівському нібито внаслідок удару безпілотника ЗСУ. За словами свідків, дитина загинула від вибузу міни, яку знайшла в гаражі.

Про це речник МЗС України Олег Ніколенко розповів у Facebook.

«Stopfake спростував цей фейк. Свідки заявили про нещасний випадок: дитина загинула від вибуху міни, яку знайшла в гаражі. Ба більше, Олександрівське знаходиться на відстані 30 км від українських позицій. Жоден безпілотник ЗСУ просто не зможе туди долетіти», — написав він.

Фейки про вбитих дітей — невід’ємний елемент російської інформкомпанії  проти України, підкреслив прессекретар відомства.

«Усі ми пам’ятаємо про вигаданого «розп’ятого» хлопчика в Слов’янську. Як і минулий, нинішній вкид має на меті розпалити ворожнечу на окупованих територіях та в Росії, спотворити дійсність, виправдати провокації російських угруповань… Історія про дитину з Олександрівського — черговий приклад інструментарію таких операцій», — наголосив Ніколенко.

 

[Scroll down for English] На вихідних російські ЗМІ активно поширювали новину про загибель дитини на непідконтрольній...

Posted by Oleg Nikolenko on Monday, April 5, 2021

Речник МЗС запевнив, що стратегічні партнери України це чудово розуміють і не сприймають російські інсинуації.

«Російські фейки можна побороти лише завдяки системній роботі. За роки війни наша держава накопичила потужну експертизу на рівні неурядових організацій. Розпочинають діяльність окремі спеціалізовані центри протидії дезінформації. Працюємо й над іншими міжнародними ініціативами», — підсумував прессекретар відомства.  

Chas News повідомляв, що Зеленський хоче, щоб в школах з’явились уроки медіаграмотності. 

У Кремлі запустили фейк про вбивство дитини ЗСУ