404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У Румунії — парламентські вибори. Соціологи передбачають перемогу проєвропейських сил
Emerging Europe

У Румунії в неділю, 6 грудня, проходять парламентські вибори. Громадянам країни належить обрати 136 сенаторів і 329 депутатів із 7136 кандидатів (2477 претендують на місце в Сенаті і 4659 — в Палаті депутатів). Парламентаріїв обирають на чотири роки.

Голосування проходить за партійними списками. Увійти до складу Палати депутатів спробують також 42 незалежних кандидати, а в Сенат — один. Поріг проходження — 5 % голосів.

Як повідомляє DW, опитування передбачають перевагу правлячій партії — кнсервативної Націонал-ліберальної партії прем'єр-міністра Лудовіко Орбана.

За даними соціологічних опитувань, партія має великі шанси здобути перемогу. Згідно з останнім дослідженням Інституту маркетингу та опитувань, її можуть підтримати 28 % респондентів, опозиційну Соціал-демократичну партію (СДП) — 23 %.

Уряд меншості Орбана було утворено після відставки в жовтні 2019 року лівоцентристського кабінету Соціал-демократичної партії, яка зберегла відносну більшість в парламенті.

У виборах беруть участь кандидати та від інших партій: альянсу «Союзу за порятунок Румунії» — Партії свободи, єдності і солідарності (ССР-ПСЕС), партії «Про-Румунія», що об'єдналася перед виборами з Альянсом лібералів і демократів (АЛДЄ), партії «Народний рух», Демократичного союзу угорців Румунії (ДСВР).

За даними Постійної виборчої адміністрації, число громадян країни з правом голосу, внесених до виборчого регістр, перевищує 18 млн чоловік. Експерти не очікують високої явки і вважають, що на виборчі дільниці прийде не більше 40 % із них.

Як ми писали раніше, прем'єр Угорщини Орбан розкритикував вже ексдепутата Європарламенту від угорської правлячої партії «Фідес» Йожефа Сайера, якого затримала поліція на гей-секс-вечірці в Брюсселі. Політик вибачився за інцидент і подав у відставку.

Україна vs Угорщина. НАТО не втручатиметься в суперечку між країнами