У Верховній Раді на Ахметова продовжує працювати група нардепів — ЗМІ
УНІАН

У Верховній Раді продовжує працювати розпущена рік тому через підпільну роботу на олігарха Ріната Ахметова «група Іллі Павлюка», до якої входять нардепи від «Слуги народу».

Про це повідомляє УП. Видання зазначає, що робота групи на користь інтересів Ахметова якщо й припинилася, то лише на короткий строк, щоб «знову спалахнути з новою силою».

Зокрема, за словами одного із депутатів «Слуги народу», який займається питанням довкілля, «група Павлюка» зробила все можливе, щоб забракло голосів за законопроєкт №4167 про зменшення промислових викидів в повітря.

Закон врешті провалили. Він невигідний ДТЕК, тому що їхні підприємства є найбільшими забруднювачами. Співрозмовник видання стверджує, що група Павлюка зробила все можливе, щоб голосів забракло.

«Марусяк (Олег Марусяк, який є неформальним лідером групи — Прим. ред) вносив навіть альтернативний проект, писав у чати — просив не голосувати. Тобто вони реально дуже помітно працювали на інтереси ДТЕК» — каже співрозмовник УП.

Крім того, група Павлюка двічі провалила голосування за призначення Юрія Вітренка на посаду віцепрем’єра.

Ці нардепи також пробували змістити з посади очільника аграрного комітету Миколу Сольського, близького товариша Андрія Богдана – колишнього очільника Офісу президента. Свого часу саме Богдан намагався розпустити «павлюківців» через підозру у лобіюванні інтересів Ахметова.

Джерела повідомляють, що якщо Банкова хоче отримати голоси з питання, де немає чутливих для «донецьких» економічних інтересів, то веде комунікацію напряму із Павлюком. Час від часу Павлюка запрошують на наради до президента Володимира Зеленського.

Ядро «групи Павлюка» у парламенті складають майже 30 нардепів

До неофіційної групи у Верховній Раді, яка працює на бізнесмена Іллю Павлюка, за приблизними підрахунками входять 28 нардепів.

«Складна історія з визначенням, хто реально люди Павлюка. Багато, хто пройшов за його квотою, зараз уже прибився в іншу групу, частина просто перестали спілкуватись, дехто залишається з «павлюківцями» ситуативно. Вони просто шукають вигоду для себе» — коментує ситуацію один із впливових депутатів партії президента.

За допомогою зіставлення показових голосувань та перехресним опитуванням більше десятка депутатів «Слуги народу», заступників голови фракції, керівників комітетів тощо УП встановила, хто саме складає більш-менш стале ядро так званої групи Павлюка.

Неформальними лідерами «об’єднання» вважаються шурин Павлюка Олег Марусяк (№ 52 списку СН) та племінник Максим Павлюк (№ 102 списку СН). Останній нещодавно став відомий через «виграш» мільйонів в лотерею.

Загалом до групи входить більшість мажоритарників, хоча є майже десяток списочників.

 • Богданець Андрій (округ № 163, Тернопільська область), комітет з питань аграрної та земельної політики;
 • Божик Валерій (округ № 204, Чернівецька область), заступник голови комітету з питань правової політики, один із прогресивних депутатів в групі;
 • Бунін Сергій (округ № 98, Київська область), комітет з питань аграрної та земельної політики;
 • Воронько Олег (округ № 103, Кіровоградська область) комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, один із «ситуативних» членів групи;
 • Гайду Олександр (округ № 128, Миколаївська область) комітет з питань аграрної та земельної політики;
 • Герасименко Ігор (округ № 62, Житомирська область), комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки;
 • Горобець Олександр (округ № 95, Київська область) комітет з питань енергетики та ЖКГ;
 • Гринчук Оксана (№ 67 списку), комітет з питань регламенту;
 • Грищенко Тетяна (округ № 66, Житомирська область), комітет з питань аграрної та земельної політики;
 • Дануца Олександр (округ № 99, Кіровоградська область), комітет з питань правоохоронної діяльності;
 • Діденко Юлія (№ 32 списку), комітет з питань фінансів, податкової та митної політики;
 • Заремський Максим (округ № 202, Чернівецька область), комітет з питань бюджету;
 • Кицак Богдан (округ № 63, Житомирська область), комітет з питань економічного розвитку;
 • Ковальчук Олександр (округ № 152, Рівненська область), заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, «ситуативний» член;
 • Кузбит Юрій (округ № 101, Кіровоградська область), комітет з питань бюджету;
 • Лис Олена (округ № 201, Чернівецька область), комітет з питань освіти, науки та інновацій;
 • Мазурашу Георгій (округ № 203, Чернівецька область), комітет з питань молоді і спорту;
 • Марусяк Олег (№ 52 списку), комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, лідер групи;
 • Марченко Людмила (№ 63 списку), комітету з питань регламенту;
 • Мурдій Ігор (округ № 100, Кіровоградська область), комітет з питань транспорту та інфраструктури;
 • Нагаєвський Артем (№ 96 списку), комітет з питань аграрної та земельної політики;
 • Павліш Павло (округ № 182, Херсонська область), комітет з питань правової політики;
 • Павлюк Максим (№ 102 списку), заступник голови комітету з питань правоохоронної діяльності, один з керівників;
 • Соломчук Дмитро (№ 33 списку), комітет з питань аграрної та земельної політики, очолював одну з 15 формальних груп у фракції, яку розформували після скандалу;
 • Торохтій Богдан (№ 105 списку), комітет з питань правової політики;
 • Чорноморов Артем (округ № 131, Миколаївська область) комітет з питань аграрної та земельної політики; 
 • Шол Маргарита (№ 107 списку) комітет з питань аграрної та земельної політики.

На прохання журналістів УП прокоментувати свій вплив на фракцію та відносини із президентом Павлюк не відгукнувся.

Раніше журналісти Bihus.Info повідомили, що за заявою юристів Офіс Генерального прокурора відкрив провадження щодо втручання бізнесмена Павлюка у діяльність окремих народних депутатів України.

У грудні 2019 року у президентській партії «Слуга народу» розпустили так звану групу Павлюка через підпільну роботу на Ахметова.

У 2019 році, за повідомленням УП, до групи Павлюка входило близько 30-40 депутатів. Серед них — Дмитро Соломчук, родич Максим Павлюк, бізнесмен з Калуша Олег Марусяк, професор політичних наук КНУ Валерій Колюх, який до цього був помічником народних депутатів Володимира Сівковича та Олександра Онищенка, Сергій Бунін, який раніше обирався до Київської обласної ради від партії «Самопоміч» та інші.

3 грудня, у перший сесійний день після зустрічі у президента, «павлюківця» Соломчука звільнили із посади заступника голови фракції, а групу, яку він офіційно очолював, розпустили. Тож відтоді у «Слузі народу» не 15, а 14 неофіційних груп.

УП наголошує, що до «розгону» був залучений і сам президент Володимир Зеленський. Одразу п'ять джерел розповіли УП, що у 2019 році депутатів з орбіти Павлюка викликали на килим до Зеленського. «Володя кричав на них, що не допустить, щоб у його фракції були якісь паралельні групи впливу», — сказало тоді джерело, наближене до Офісу президента.

Раніше Павлюк був соратником скандального депутата-комуніста Ігоря Калєтніка, якого в часи Януковича вважали «смотрящим» за митницею. У нього він був оформлений помічником у 2007-2011 роках. У ті часи ЗМІ називали Павлюка «королем контрабанди західної митниці».

Саме Павлюка називали тіньовим керівником всієї виборчої кампанії 2019 року.

Павлюк став відомим улітку 2019 року завдяки оприлюдненій під час виборчої кампанії переписці штабістів Зеленського, яку дістали журналісти Bihus.info.

Під час президентських виборів він займався координацією та фінансовим забезпеченням регіональних представників Зе!команди. Зв'язки на місцях і контроль над фінансами дали Павлюку владу та колосальний успіх, стверджує УП. Він зумів провести по округах Чернівецької, Тернопільської, Кіровоградської та Житомирської областей чимало депутатів.

Щастить же декому. Нардеп зі «Слуги народу» шість разів виграв сотні тисяч гривень у азартних іграх