Угорщина просить ЄС продовжити обмеження імпорту зерна з України до кінця року

Угорщина попросила Євросоюз продовжити обмеження на імпорт українських зернових та олійних культур для п'яти східноєвропейських країн до кінця 2023 року. Про це заявив держсекретар Міністерства сільського господарства Угорщини Жолт Фельдман, пише Reuters.

Також у Будапешті хочуть отримати від Брюсселю фінансову допомогу для місцевих фермерів, щоби  полегшити транспортування запасів зерна, яке застрягло у внутрішніх сховищах до збору цьогорічного врожаю.

«Ми зацікавлені в тому, щоб урожай в Угорщині був зібраний безпечно, а угорські фермери змогли продати свою продукцію», — сказав Фельдман після зустрічі міністрів сільського господарства ЄС у Брюсселі.

Нагадаємо, у квітні Польща, Угорщина та Словаччина ввели заборону на ввіз сільськогосподарської продукції з України під приводом захисту від конкуренції власних фермерів. Такі ж заходи розглядали у Болгарії та Румунії.

2 травня ЄС призупинив до 5 червня імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику до Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині. При цьому країни мали дозволити їх транзит, а також зняти обмеження щодо ввезення інших видів агропродукції.

Проте 24 травня в Єврокомісії повідомили, що Угорщина досі не скасувала односторінні обмеження на ввезення української продукцію.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

«Зернова ініціатива». Росія майже місяць блокує порт «Південний»