Україна отримала лише 15% саперного обладнання, яке просила у союзників — WP

Контрнаступ ЗСУ на півдні просувається повільно через щільну замінованість території. При цьому Україна отримала менше 15% від всього саперного та інженерного обладнання, яке просила у західних партнерів.

Про це пише The Washington Post

Видання з посилання на українських солдатів зазначає, що території глибиною від 5 до 15 км перед основними опорними пунктами росіян щільно заміновані протитанковими і протипіхотними мінами і розтяжками.

У результаті українські сили змінили стратегію. Замість спроб прориву за допомогою західних бойових машин піхоти і танків, «підрозділи просуваються вперед повільно, пішки».

Американські Bradley та німецькі Leopard виявилися вразливими перед мінами, однак все одно отримали схвальні відгуки від українських військових — навіть після підриву більшість людей, які перебували у них, виживають, отримавши лише незначні поранення.

За словами Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, Україна потребує спеціальне дистанційне обладнання для розмінування. Зокрема, ЗСУ вже використовують надані США системи M58 Mine Clearing Line Charge (MICLIC), але «вони також знищуються», а тому «їх потрібно багато».

Водночас високопоставлений український чиновни розповів, що Київ отримав менше 15% від тої кількості саперного та інженерного обладнання, в тому числі MICLIC, яку просив у західних партнерів напередодні контрнаступу. За його словами, частина цього обладнання прибула лише минулого тижня.

Міністр оборони України Олексій Резніков і Залужний повідомили WP, що вони поінформували своїх західних колег про те, що їм терміново потрібно більше систем розмінування, таких як торпедні вибухові заряди «Бангалор».

Американські офіційні особи запевнили WP, що Вашингтон незабаром має надати більше систем MICLIC, але й зарядів, які вона використовує для підриву довгих рядів мін.