В «АрселорМіттал Кривий Ріг» заявили про «новий сезон слідчих дій СБУ»
ArcelorMittal

Служба безпеки України відновила слідчі дії на найбільшому українському металургійному комбінаті «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Про це повідомила пресслужба підприємства.

8 лютого слідчі перевіряли гірничо-збагачувальне виробництво, а вже 9 лютого оглядали території кар'єрів підприємства з відбором зразків сировини.

Раніше СБУ вже інспектувала об'єкти сталеплавильного, агломераційного, коксохімічного виробництв, а також знайомилася з документацією підприємства.

Слідчі дії продовжили у зв'язку із ухилянням від сплати податків і заниженні рентних платежів в 2015-2019 рр. Компанія назвала підхід регуляторів до бізнесу «очевидно вибірковим».

У 2019 році Офіс великих платників податків після планової перевірки збільшив податкові зобов'язання заводу на 7,9 млрд грн. Підприємство оскаржило отримані рішення в Державній податковій службі. У компанії домоглися, щоб регулятори частково скасували донарахованих зобов'язань.

«Оскільки такі податкові зобов'язання є неузгодженими, підприємство не може бути притягнуто до відповідальності за нібито ухилення від їх сплати за ст. 212 Кримінального кодексу України», — йдеться в повідомленні.

Chas News повідомляв, що до музею Революції Гідності вдруге прийшли слідчі з обшуками. 

СБУ провела обшуки в «Товаристві угорців Закарпаття» та підозрює можливе втручання у внутрішні справи України