В Мінекономіки радіють: експорт товарів повернувся на докризовий рівень

У Мінекономіки повідомляють, що у вересні український експорт повернувся на докризовий рівень. За словами заступника міністра економіки Тараса Качки, у вересні експорт склав $4,2 млрд, що на 2,9% більше, ніж у тому ж місяці минулого року.

«Загалом третій квартал став кварталом відновлення торгівлі — експорт за три попередні місяці склав $12,1 млрд, що на 13,7% більше, ніж у другому кварталі», — додав Качка. У коментарях під своїм дописом на Facebook Качка зазначив, що йдеться тільки про експорт товарів.

На початку вересня Мінекономіки вже підбивало підсумки експорту за І півріччя цього року. Виявилось, що за вказаний період Україна експортувала товарів і послуг на $27,6 млрд. Це на 7,1% (або на $2,1 млрд) менше у порівнянні з аналогічними показниками за минулий рік.

Найбільша частка українського експорту цього року припала на Євросоюз — 36,6%. На другому місці з 11% йде Китай, а завершує трійку найбільших торгівельних партнерів України Росія. До РФ цьогоріч ми експортували товарів і послуг на $2,5 млрд.

Якщо ж говорити про експорт лише товарів, то за підсумками І півріччя 2020 року він скоротився на 6,4%, порівняно до минулорічних показників.

Раніше Chas News також писав, що днями під час відеоконференції з депутатами Європарламенту президент Володимир Зеленський наголосив на бажанні обговорити з ЄС питання «промислового безвізу» та доступу до внутрішнього європейського ринку. 

«Ми бачимо переорієнтування українського бізнесу до європейських країн. Це прекрасно, тому хочемо говорити про розширення. Ми хочемо мати можливість економічного зростання в нашій країні… Нам дуже потрібна ваша підтримка, щоб економіка навіть зараз, у будь-яку кризу, працювала в Україні», — сказав тоді президент.