404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Великий брат спостерігає! Маска — не перешкода для японської системи розпізнавання облич
Cisco

Японська компанія NEC Corp запустила систему розпізнавання обличчя, яка ідентифікує людей, навіть коли вони носять маски. Технології адаптуються до нової норми, коли прикриття обличчя — найважливіша форма захисту від коронавірусу.

Технологічна фірма працювала раніше над системою для потреб алергіків, які змушені носити маски. Це було загальноприйнятою практикою в Японії до пандемії. Поширення COVID-19 спонукало фірму пришвидшити розробку.

«Потреба зросла ще більше через ситуацію з коронавірусом, оскільки надзвичайний стан (минулого року) тривав довго. Тому ми зараз представили цю технологію на ринку», — повідомив Reuters Шинья Такашима, помічник менеджера відділу цифрових платформ NEC.

Система визначає, коли людина носить маску, й аналізує неприкриті частини — очі та ділянки поруч, аби перевірити особу. Користувачі заздалегідь реєструють фото свого обличчя.

NEC заявляє, що перевірка займає менше однієї секунди і точна більш ніж на 99,9%.

Систему використовуватимуть на воротах безпеки в офісних будівлях та інших приміщеннях. NEC також випробовує технологію автоматизованих платежів у магазині без людей-продавців у штаб-квартирі в Токіо.

NEC ще не оголосила, скільки коштуватиме система. Фірма хоче отримати прибуток у $970 млн від продажів систем біометрії та відеоаналізу у 2021 році. Там є й технології для розпізнавання облич.

Нова система надійшла у продаж у жовтні, серед клієнтів — авіакомпанії Lufthansa та Swiss International Airlines, сказав Такашима.

Розпізнавання обличчя в Японії спрощує життя — не треба пред'являти картку безпеки, яку можна загубити. Воно також запобігає поширенню інфекцій, що передаються через поверхні, сказав Такашима.

«Безконтактна перевірка стала надзвичайно важливою через вплив коронавірусу. В майбутньому ми сподіваємося сприяти безпеці та душевному спокою, докладаючи зусиль у цій галузі» — сказав він.

Японські бібліотеки стерилізують книги за допомогою ультрафіолету та очищають сторінки від пилу