404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Верховна Рада збільшила штрафи за водіння напідпитку й перевищення швидкості

Верховна Рада посилила відповідальність за водіння у стані алкогольного сп’яніння. По це повідомляє пресслужба Верховної Ради у Telegram.

У другому читанні за законопроєкт проголосували 325 нардепів.

Як вказують у повідомленні ВРУ, закон посилює відповідальність за керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Депутати внесли зміни до Кодексу України про адмінправопорушення, Кримінального кодексу, а також законів України «Про дорожній рух» та «Про Національну поліцію».

Автори відновили і збільшили відповідальність за керування авто напідпитку:

  • 17 тис. грн за перший випадок;
  • 51 тис. грн з позбавленням водійських прав на 10 років за другий;
  • за третій випадок — конфіскація авто.

Нардепи посилили кримінальну відповідальність за порушення ПДР, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп'яніння, що спричинило тяжкі наслідки.

  • За перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год штраф збільшили з 510 до 1700 грн.
  • За залишення місця ДТП — з 255 до 3400 грн з позбавленням права керування транспортним засобом (ТЗ) на строк 1-2 роки або без такого.

Також збільшили штраф за керування або передачу керування ТЗ особою, яка не має права ним керувати, — з 510 до 3400 грн.

Повторна така дія протягом року — 40 800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від п’яти до семи років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).

За керування авто особою, яка була позбавлена такого права, штраф збільшили з 510 до 20 400 грн. Повторний такий вчинок протягом року карається штрафом 40 800 грн з позбавленням права керування авто на строк від п’яти до семи років (можуть також вилучити ТЗ з оплатою).

Нововведення набудуть чинності після підпису президента й опублікування закону.

У липні 2020 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт  про посилення відповідальності водіїв за водіння в нетверезому стані та перевищення швидкості.

Степанов пояснив, чому під час локдауну можна купувати алкоголь