Вітренко просить Шмигаля звільнити голову правління НАК «Нафтогаз» та наглядову раду підприємства

Виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із пропозицією звільнити голову правління НАК «Нафтогаз» Андрія Коболєва та розірвати контракт з усіма членами Наглядової ради компанії.

Про це повідомляє УП із посиланням на лист Вітренка до прем’єр-міністра.

В.о. міністра наводить причини, які, на його думку, є підставами для звільнення Коболєва та Наглядової ради.

Зокрема, начебто «Нафтогаз» не виконав показник видобутку газу у 2020 році, який був затверджений Концепцією розвитку газовидобувної галузі України та передбачав нарощення до кінця 2020 року видобутку вітчизняного природного газу до 27,6 млрд м3.

Проте у червні 2019 року Наглядова рада компанії затвердила бізнес-план Дивізіону «Інтегрований газовий бізнес» на 2019-2023 роки, яким встановила прогноз видобутку природного газу для «Укргазвидобування» в обсязі 15,0 млрд м3 у 2019 році та 14,9 млрд м3 у 2020 році.

Саме це, стверджує Вітренко, суперечить очікуваним результатом діяльності компанії у 2017-2020 роках відповідно до Концепції.

В. о. міністра також стверджує, що компанія планує скорочувати показники видобутку газу наступні п’ять років. Начебто прогнозовані обсяги видобутку природного газу в 2025 році складуть від 9,9 млрд м3 до 12,5 млрд м3 за різними сценаріями.

Окрім того, Вітренко пише про порушення, які Держаудитслужба виявила у діяльності «Нафтогазу» у 2018-2019 роках. Останні призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 75,5 млрд (у якій валюті, УП не вказала).

Також Офіс платників податків виявив порушення в «Укртрансгазі». Вони нібито призвели до заниження сплачених АТ «НАК «Нафтогаз України» дивідендів на суму 35,2 млрд грн.

«Враховуючи наведені вище факти, а також беручи до уваги інформацію, наведену у додатках до цього листа, Міненерго пропонує невідкладно розглянути питання зміни керівництва АТ «НАК «Нафтогаз України», припинення контрактів з членами Наглядової ради та проведення конкурсів на заміщення відповідних посад», — написав у листі в. о. міністра.

Він пропонує провести аудит ефективності компанії та всіх підприємств Групи через «значну кількість порушень».

Раніше Юрій Вітренко працював виконавчим директор «Нафтогазу». Своє звільнення у травні 2020 року він назвав реакцією голови правління компанії Андрія Коболєва на «незручну правду, у якій він бачить загрозу для свого крісла».

Вітренко перемін. Як прем'єру Шмигалю готують заміну