«Я не давав Бурбі команд», ризики нападу Росії «високі» та поїздка в «Синьогори». Про що розповів в інтерв'ю Єрмак
УНІАН

Андрій Єрмак, глава Офісу президента, розповів про операцію із затримання вагнерівців, можливість нападу Росії та закон про олігархів.

Про це він повідомив в інтерв’ю РБК-Україна.

Не давав Бурбі команд щодо спецоперації ПВК «Вагнер»

«Що стосується «вагнерівців». Я, звичайно, не давав Бурбі жодних команд. Нам дорікають, що ми спочатку заперечували операцію, а потім визнали її. Я хочу пояснити це. Підкреслю: жодної санкціонованої операції, про яку говорить пан Бурба, не було. Немає жодного протиріччя між тим, що ми говорили раніше, і що говоримо зараз. Я не відмовляюся від своїх слів», — заявив голова ОП.

Лукашенко міг видати «вагнерівців», але в Україні не підготували документи

«Вже після того, як ці люди були затримані на території Білорусі, дійсно була розмова президента з Лукашенком… І я знаю, що Лукашенко дійсно розглядав можливість видачі нам привезених туди з Росії людей… І, наскільки мені відомо, після розмови президента Зеленського з президентом Лукашенком відповідні органи почали готувати документи. Планувалося, що генпрокурор полетить туди з цими документами. І тут виявилося, що жодного документа, необхідного для екстрадиції злочинців, а відповідно і для їх арешту в Україні, взагалі не існує», — повідомив Єрмак.

У Гуті готувались до дипломатичного форуму, а літаки зламались

«Вся ця історія придумана на рівному місці. Жодних святкувань не було, не планувалося і не могло бути. І вся техніка використовувалася виключно в рамках закону».

Чи будуть у тих, хто потрапить до реєстру олігархів, проблеми в банках

«У всіх з них є можливість до цього реєстру не потрапити. Будь-які додаткові перевірки будуть засновані тільки на наявності дуже серйозної інформації. Звільнення політики від корупції — це глобальний тренд. Розвинені країни впроваджують все більше подібних обмежувачів, які в першу чергу стосуються відмивання грошей і боротьби з тероризмом. Людина, що впливає на політику у себе в країні, буде намагатися впливати на політику і в тій країні, в якій вона хоче відкривати бізнес».

Ризики нападу з боку Росії високі

«Скажу так: ризики високі, але я сподіваюся, що цього не станеться», — зазначає Єрмак.

Голова ОП також висловив думку стосовно мотивів збільшення військ з боку Кремля.

«Вся мотивація у великій політиці — великі інтереси. Можна тільки здогадуватися. Я вважаю, ми робимо все, в тому числі, на дипломатичній арені. Про це не прийнято багато говорити, але повірте, ми робимо все можливе», — додав він.

«Держпереворот оточення Ахметова» та «Бурба — аферист». Пресмарафон Зеленського (відео)