З 1 січня в Україні планують запровадити добровільну накопичувальну систему пенсій: що відомо

У Верховній Раді готуються розглянути законопроєкт №7722 «Про казначейський пенсійний план», який дає старт пенсійній реформі шляхом створення додаткової добровільної накопичувальної системи пенсій.

Тож, якщо його ухвалять, то з 1 січня 2023 року українці зможуть оформлювати добровільні особисті пенсійні накопичення, за рахунок яких вони у майбутньому зможуть отримувати додаткові виплати до їх пенсій із солідарної системи. Це певною мірою покращить їх забезпечення у старості.

Варто зазначити, що учасником програми зможе бути виключно фізична особа, яка станом на дату укладення договору не досягла віку 65 років та має повну цивільну дієздатність.

Розмір внеску визначатиме сам платник, і він буде необмеженим. Періодичність сплати накопичувального внеску також визначатиметься платником.

Кошти вноситимуться на індивідуальний казначейський пенсійний рахунок.

Платник накопичувального внеску може сплачувати кошти на власний індивідуальний казначейський пенсійний рахунок або на пенсійний рахунок іншої особи.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Накопичувальна пенсія: як це працює і коли з’явиться в Україні