404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Землетрус у Хорватії. Уряд України надасть гуманітарну допомогу країні
Getty Images

Хорватія страждає від наслідків землетрусу, який стався 29 грудня в ряді регіонів країни. Уряд Хорватії оголосив режим катастрофи. Про це повідомив у понеділок на засіданні уряду прем’єр-міністр республіки Андрій Плєнковіч, пише місцеве видання Jutarnji list.

«Ми сьогодні прийняли рішення не тільки оголосити (режим) катастрофи в районах Сісачко-Мославачкої, частково Загребської і Карловацької жупаній (адміністративно-територіальні одиниці), але і на основі вже існуючого штабу цивільного захисту сформувати окремий штаб (щодо подолання наслідків стихії) на чолі з віце-прем’єром (і міністром у справах ветеранів) Томо Медведом», — зазначив Пленкович.

 
UŽIVO: TISKOVNA KONFERENCIJA ANDREJA PLENKOVIĆA I TOME MEDVEDA

Vlada je na današnjoj sjednici proglasila katastrofu na potresom pogođenom području i osnovala je Stožer koji će voditi proces i povezati aktivnosti svih sudionika u pružanju pomoći u saniranju posljedica potresa. Više na 👉🏻https://bit.ly/3rLyEQe

Posted by HRT Vijesti on Monday, January 4, 2021

За словами глави уряду, до нового штабу увійдуть представники всіх міністерств. Заступниками голови призначені міністр держмайна Дарко Хорват і віцепрем’єр Боріс Мілошевич.

Режим катастрофи означає спільну роботу всіх служб у системі цивільного захисту, а також міністерств і держвідомств.

Україна надасть гуманітарну допомогу Хорватії

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про надання гуманітарної допомоги Республіці Хорватія, яка постраждала через низку землетрусів. Про це повідомляє Офіс президента на Facebook.

Зеленський зобов’язав Кабмін забезпечити гуманітарну допомогу Хорватії.

Передісторія

Землетрус магнітудою 6,3 бали стався у Хорватії 29 грудня. Епіцентр його був за 46 км на південний схід від Загреба. Осередок залягав на глибині 5 км. Загинули семеро людей.

Підземні поштовхи у Хорватії не припиняються з ранку 28 грудня. З того моменту зафіксовано понад 70 підземних поштовхів, які відчувалися також в Італії, Словенії, Боснії і Герцеговині, Сербії і південно-східних регіонах Австрії.

Його магнітуду оцінили від 6,2 до 6,4 бала за шкалою Ріхтера. Епіцентр знаходився поблизу міста Петриня.

Найбільше постраждала центральна частина країни, зокрема міста Петриня та Сисак. Руйнувань і пошкоджень зазнали понад 13 тисяч об'єктів.

30 грудня ще три землетруси сколихнули Хорватію, але, на щастя, обійшлося без загиблих.

Туреччину сколихнув потужний землетрус. Є загиблі та поранені