Знову Фелікс Дзержинський? У Москві проведуть голосування, чи повернути його пам'ятник на Луб'янку

Громадська палата Москви проведе опитування серед жителів міста з питання установки пам'ятника на Луб'янській площі. Про це РІА «Новини» заявив головний редактор «Ехо Москви» і заступник голови палати Олексій Венедиктов.

Голосування триватиме з 25 лютого по 5 березня на декількох майданчиках, зокрема, на порталі «Активний громадянин». Учасникам голосування будуть запропоновані лише два варіанти: глава ВНК Фелікс Дзержинський і князь Олександр Невський.

Опитування вирішили провести після того, як ряд блогерів і письменників, а також громадська організація «Офіцери Росії» запропонували відновити на Луб'янці пам'ятник Дзержинському.

16 лютого громадська палата Москви провела слухання про необхідність встановлення пам'ятника на Луб'янці. За підсумками засідання Венедиктов повідомив, що складе список запропонованих історичних постатей, пам'ятник яким можна поставити на Луб'янській площі.

Пам'ятник Дзержинському, який стояв на Луб'янці з 1958 року, демонтували на вимогу москвичів в серпні 1991 року після невдалої спроби державного перевороту. З того часу він зберігається в парку «Музеон» на Кримському Валу. У різні роки політики, в тому числі представники КПРФ і колишній мер Москви Юрій Лужков, виступали за повернення пам'ятника Дзержинському на Луб'янській площі, але безрезультатно.

В Україні було місто Дзержинськ у Донецькій області (до 1936 року — Щербинівка, у 2015 році його перейменували в Торецьк.

ФСБ шукає компромат на голову розвідки України