З’явились нові документи, які можуть підтвердити причетність вищого керівництва України до зриву операції з затримання вагнерівців
Getty Images

Журналістка Яніна Соколова оприлюднила документи, які, за її словами, доводять причетність вищого керівництва України до «Вагнер».

Соколова виклала фото документів і додала, що їх  «підкинули на флешці біля робочого офісу кілька днів тому».

 

⚡️Внутрішні документи. Зрада «воєнно-політичного керівництва». #Вагнергейт Рік брехні. З вуст перших осіб...

Posted by Yanina Sokolova on Thursday, November 18, 2021

«Ми ретельно вивчили їхні вміст. І хочемо поділитися ними із вами. Вважаємо їх оригінальними. Опублікованих нижче документів ви не бачили ніде. Вони публікуються вперше», — зазначила Соколова.

На одному з документів, який підписаний полковником Юрієм Семенюком, начальником спецрезерву Головного управляння розвідки Міноборони, йдеться, що рішення вищого воєнно-політичного керівництва України про перенесення дати вилету вагнерівців з Мінська до Стамбулу.

Напередодні, журналісти Bellingcat оприлюднили розслідування про причини зриву спецоперації із затримання російських найманців з приватної військової компанії «Вагнер», які воювали на боці терористів на сході України та причетні до вбивств і військових злочинів.

Українські спецслужби вербували вагнерівців під приводом нової роботи. Планувалось, що їх відправлять літаком з Мінська до Стамбулу, і коли борт буде над Україною, його примусово посадять, а бойовиків затримають.

За даними розслідувачів, голова офісу президента Андрій Єрмак запропонував відкласти операцію на тиждень. Днем раніше президент Володимир Зеленський досяг домовленості з Росією про перемир'я на Донбасі. Таким чином, в Офісі президента вважали, що якщо спецоперація пройде за планом, то перемир'я закінчиться, ще не розпочавшись.