Революціонер та мрійник. Ці два слова найкраще характеризують великого маестро світу моди — Крістіана Діора. 24 жовтня — роковини його смерті.
Хлопець, якому пророкували дипломатичну кар’єру і який спочатку нічого не тямив у кравецькій справі, зміг перевернути з ніг на голову цілу модну епоху, зіткнутися з хвилею хейту після виходу new look та повернув Парижу статус модної столиці.
Його часто критикували і обвинувачували у присвоєнні чужих ідей, але й так само часто йому аплодували, називаючи генієм.
Жінок у сукнях Діор називали марнотратками і навіть били на вулицях, та все ж за цими сукнями стояла величезна черга на передзамовлення.
Chas News поспілкувався з двома українськими дизайнерами — Юлією Ярмолюк та Лашею Мдінарадзе — і розпитав їх про вплив Діора на їхню творчість та майбутнє new look в епоху ugly fashion.
«Попри тренди та швидкоплинний попит на ugly-естетику ми повертаємося до джерела»
Юлія Ярмолюк, бренд Jamemme
Естетика Діора завжди була близька мені по духу. Чого тільки варті його архівні колекції haute couture, які й до сьогодні мене надихають.
Саме Крістіан Діор повернув плісировці, моєму найулюбленішому елементу у кравецькій справі, статус частини вечірнього одягу, та ввів на неї тренд у своїй дебютній колекції 1947 року.
Та колекція була натхненна вигадливістю кольорів, і містила в собі витончені романтичні сукні і спідниці у тисячу складок. Це була еволюція ліній та стилю!
Для мене дім Dior — класика і розкіш стилю, яка відображає справжню жіночність, нагадує нам, що ми крихкі та ніжні всередині, навіть якщо це ретельно приховуємо.
Попри тренди та швидкоплинний попит на ugly-естетику ми повертаємося до джерела і модної спадщини великих кутюр’є.
«Діор ввів у моду сотні декоративних прийомів та кравецьких технік, якими й досі користуються»
Лаша Мдінарадзе, бренд GUDU
Пік кар'єри Крістіана Діора припав на скрутні часи післявоєнної Європи, коли економіка знаходилась у кризі, і навіть зайві пів метра бавовняної тканини вважалися недосяжною розкішшю.
Саме тоді він придумав свій new look та здійснив революцію у світі моди!
Для мене цей період в історії костюму найжіночніший, найкрасивіший та найвитонченіший. Це час, коли краса буквально «рятує світ», коли одяг вселяє надію на краще та допомагає забути жахи війни.
Діор ввів у моду сотні декоративних прийомів та кравецьких технік, якими й досі користуються як дизайнери-початківці, так і досвідчені метри.
Я й сам нерідко надихаюсь силуетами з архівних колекцій будинку Dior.
Уміння створювати красу цінувалося завжди. Навіть сьогодні, коли ugly fashion заполонив усі модні подіуми, мистецтво створювати красивий кутюр живе, і я вірю, що, як і з new look, воно знову буде у тренді.
Мені здається, що коли ти залишаєш слід не тільки в одязі, а й в душах людей, коли ти надихаєш крізь роки, більшого досягнення для дизайнера годі й шукати.